Регулярне вживання цих доступних продуктів може відчутно знизити ризик інсульту – іноді на цілих 27%.

Найбільш ефективним способом уникнути небезпечної для життя патології мозку-інсульту-є підтримка здорового артеріального тиску, недопущення його підвищення. Харчування для цього вкрай важливо, тому в раціоні повинні бути присутніми певні продукти. Що приємно: вони можуть бути цілком доступними, без запаморочливих цінників.

Риба. Згідно з даними дослідження, проведеного шведськими вченими (опубліковані журналом Stroke), з’їдаючи мінімум три порції жирної риби в тиждень, ми можемо знизити особистий ризик інсульту на 12%. Вміщені в ній жирні поліненасичені кислоти омега-3 зменшують запалення в артеріях, яке загрожує розвитком тромбозу. Корисна не тільки червона риба, а й бюджетні оселедець, скумбрія, сайра.

Читайте також:  Лікарка перерахувала симптоми, які вимагають негайного звернення до онколога

Вівсянка. Цільнозерновий овес, пластівці тривалої варіння надають стабілізуючу дію на рівень холестерину, надлишок якого закупорює артерії, провокуючи атеросклероз, сумним наслідком якого є інсульт.

Молоко. Фахівці університету Монаша (Австралія) встановили, що люди, які регулярно вживають молоко, рідше стають жертвами інсульту. Проведене в Японії дослідження також виявило, що 2 склянки молока, що випиваються щодня, знижують ризик інсульту в два рази. Магній, кальцій, калій, якими сповнений продукт, відчутно оздоровлюють серце і судини.

Банани. Ці фрукти – чемпіони за вмістом калію, мінералу, що сприяє зниженню артеріального тиску. Переважно вживати не зовсім дозрілі плоди, оскільки вони насичені специфічним типом крохмалю, який покращує чутливість клітин до інсуліну.

Читайте також:  5 кращих продуктів для поліпшення зору дитини

Гарбузове насіння. Журнал Stroke (“інсульт”) наводить такі дані: регулярне вживання багатих магнієм продуктів, скорочує ризик постраждати від інсульту на 22%. Дві столові ложки гарбузового насіння дають майже 18% добової норми цього мінералу.

Шпинат. Багатий не тільки магнієм, але також фолієвою кислотою. Дослідження, опубліковане журналом Американської Медичної Асоціації, свідчить: раціон, що містить багато фолієвої кислоти, служить профілактикою інсульту навіть у людей, які вже мають гіпертонію.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News