Своєчасне схуднення зменшує ймовірність передчасної смерті на 54%. Медики з США під час дослідження визначили оптимальний для зниження маси тіла вік.

Проаналізувавши дані Національного обстеження здоров’я і харчування, американські вчені прийшли до висновку, що правильніше з точки зору наслідків для здоров’я людини, худнути в 25-40 років. У цьому віці, як правило, є можливість поліпшити самопочуття за допомогою дієт і спорту. Після 40 років в організмі відбуваються незворотні зміни і виправити ситуацію вже не представиться можливим через розвиток хронічних хвороб.

Медики проаналізували результати обстежень понад 24 тисяч пацієнтів, що проводяться в 1998-2015 рр. В результаті з’ясувалося, що схуднення у віці 25-40 років значно покращує стан здоров’я людей. В результаті знижується ймовірність розвитку діабету, гіпертонії, атеросклерозу, хвороб кровоносних судин і навіть раку, через які щорічно помирають мільйони громадян. При схудненні в більш пізньому віці подібних змін в стані здоров’я не відбувається.

Читайте також:  Деменція: захворювання, пов'язане з підвищеним ризиком на 38% - страждає кожен третій

Ожиріння негативно позначається на роботі серця, суглобів, ендокринної системи. Професор Гарвардського університету Джоенн Менсон заявив, що зниження маси тіла хоча б до рівня «надмірної ваги» зменшить загальний рівень смертності на 3,2%. При цьому лише 0,8% американців, які брали участь в Національному обстеженні, схудли на тривалий період часу.