Проаналізувавши статистику за 2000-2017 роки, вчені виявили, що присутність різноманітних продуктів в раціоні харчування пов’язана з підвищеним ризиком ожиріння. За словами дослідників, вони не змогли виявити жодного тренда, що виник у цей період в харчуванні, який би мав на увазі дієту з різноманітними продуктами.

Парадокс, але саме різноманітне харчування часто рекомендується як метод підтримки стрункості. Але автори нової роботи вважають, що споживання жирів, білків і вуглеводів із різних овочів, фруктів, м’яса та круп негативно впливає на обмін речовин.

Різноманітність в їжі може стати причиною ожиріння. За словами спеціалістів, велика кількість жирів, білків і вуглеводів із різних овочів, фруктів, м’яса та круп негативно позначається на обміні речовин. Такий висновок був зроблений ними після аналізу декількох типів раціону харчування з відмінностями у складі, порціях і частоті прийняття їжі.

Виявилося, що тільки в тому випадку, коли люди протягом місяця харчувалися переважно клітковиною, вони стабільно втрачали вагу і набирали м’язову масу при заняттях спортом. У свою чергу, різноманітний раціон приводив до набору в середньому 1,2 кілограма за місяць.

Вчені відзначили, що в умовах різноманітного харчування люди виявляються більш схильними споживати шкідливі продукти, зокрема, солодке. За їх словами, організм швидко звикає до графіку різноманітності і починає «вимагати» шкідливу їжу.