При виборі продуктів тваринного походження важливо знати, як і чим годують корів, чи отримують вони гормони росту або антибіотики, чи є м’ясо органічним.

Вчені з університету Іллінойсу спробували з’ясувати, які атрибути виробництва найбільш важливі для покупців при виборі чотирьох продуктів: яловичини, курки, молока і яєць.

Дослідники визначили сім критеріїв, які впливають на вибір покупців:

  • Тваринам не вводили гормони росту.
  • У виробництві продукту не використовувалися генетично модифіковані організми (ГМО).
  • Тварин вирощували гуманно.
  • Тваринам не вводили антибіотики.
  • Тварини вирощувалися в середовищі, вільному від кліток.
  • Тварин годували травою (або вирощували на вегетаріанській дієті).
  • Продукт сертифікований як органічний.
Читайте також:  Топ идеи для декорирования куличей в 2024 году

Трьома найважливішими критеріями стали «відсутність гормонів», «відсутність ГМО» та «гуманне вирощування». «Органічна» ознака виявилася найнижчою за значимістю для споживачів.

Найбільшим сюрпризом для вчених став критерій використання у виробництві гормонів росту, адже це вже давно заборонено. Значить, намагаючись знайти продукт, що відповідає цій вимозі, споживачі марно витрачають час.

Подібне маркування просто вносить плутанину. Якщо один виробник позначає свою продукцію як «не містить гормонів росту», а інший виробник цього не робить, останній, просто, перебуває в невигідному становищі.

Відсутність важливості «органічних» вимог також здивувало дослідників.

Продукти тваринного походження теж можуть бути органічними

Ми звикли використовувати термін «органічний», розмірковуючи про фрукти або овочі. Однак, він стосується і тваринної продукції. Органічна сертифікація на м’ясо та інші продукти тваринного походження вже включає в себе безліч інших атрибутів виробництва.

Читайте також:  Як читати етикетки на продуктах харчування?

Привласнюючи велику кількість різноманітних характеристик товару, виробник просто намагається догодити всім вимогам покупця, який не знає, що такі характеристики, як «органічний» або «вирощений гуманним шляхом» вже включають в себе майже всі інші. Таким чином, виробники просто збільшують свої продажі, змушуючи людей купувати товари, позначені мітками, важливими для них.

прошутто

Вибираючи молоко без гормонів та антибіотиків, споживачі, скоріше, піклуються про своє здоров’я, ніж про здоров’я тварин. Однак той факт, що критерій гуманності є одним із головних у цьому, доводить важливість гуманного утримання тварин.

Джерело: Likar.info