Незважаючи на те, що на цю хворобу страждають в основному люди старше 50 років, ранні ознаки варто знати в будь-якому віці.

Колоректальний рак або рак товстої кишки – один з найнебезпечніших різновидів цієї хвороби. Щороку у світі виявляють 600 тисяч нових випадків раку товстої кишки. Ця хвороба вважається “віковою”: тільки 2% всіх випадків ставляться пацієнтам молодше 40 років. При цьому колоректальний рак відноситься до однієї з найбільш важко діагностованих різновидів: навіть з урахуванням пізніх стадій, виявляється не більше 70% всіх випадків. Лікарі рекомендують після 50 років регулярно проходити процедуру колоноскопії, а також здавати аналіз на приховану кров у калі. І звичайно ж, важливо відразу ж звертатися до лікаря, як тільки ви помітили щось підозріле і незвичне. Ось три головні ознаки, на які варто звертати увагу і негайно бігти до лікаря.

Читайте також:  Чиста вода небезпечна для здоров'я

Запаморочення і слабкість

Якщо відчуття втоми супроводжує вас постійно, а запаморочення не проходить, якщо ці симптоми тільки посилюються, вам обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Справа в тому, що при колоректальному раку наш кишечник весь час непомітно кровоточить, а рівень гемоглобіну падає. Через це ми весь час відчуваємо слабкість, у нас паморочиться голова і ми легко втомлюємося.

Задишка

Ще один побічний ефект прихованої кровотечі, яка супроводжує рак товстої кишки — задишка. У спробах відновити рівень крові тіло додає більше плазми, яка зберігає об’єм крові, але гірше справляється з перенесенням кисню — і з’являється задишка.

Читайте також:  6 продуктів, які врятують вас від раку

Зміни стільця

Кров в стільці – найголовніший сигнал тривоги, помітивши який, варто якомога швидше бігти до лікаря. Але варто звертати увагу і на інші зміни: наприклад, діаметр випорожнень, який змінився. Якщо вони стали більш тонкими, це також може бути ознакою хвороби, котра розвивається: поліпи, що ростуть всередині кишки, заповнюють її обсяг і в підсумку форма нашого стільця змінюється.