Дезінфікуючі та дезінфікуючі засоби можуть бути зручними та легкими у використанні, але вони не такі ефективні, як миття рук водою з милом. Про це повідомив Роланд Ньюман, вчений і лікар з Penn State Health (США), який у своїй заяві зазначив, що традиційне миття рук перевершує дезінфікуючі засоби, коли мова йде про підтримку чистоти рук.

“Під час чищення мило звільняє весь бруд і частинки мікробів з поверхні шкіри”, – сказав Ньюман, додавши, що будь-яке сміття або бруд на ваших руках буде накопичуватися в мильній піні.

Мило і вода як і раніше краще

За словами Ньюмана, для досягнення найкращих результатів ви повинні енергійно протерти руки з милом під проточною водою протягом приблизно 20 секунд.

Читайте також:  5 простих порад , як зміцнити спину

Ще одна причина, по якій люди не повинні довіряти тільки дезінфікуючим засобам, полягає в тому, що вони не особливо ефективні проти певних патогенів. Приклади таких збудників включають норовірус, який може викликати блювоту та діарею; Cryptosporidium, паразит, що викликає проблеми з диханням та шлунково-кишковим трактом, і Clostridium difficile, бактерія, яка може викликати розлад кишечника та запалення.

Крім того, дезінфікуючі засоби не ефективні проти деяких хімічних речовин, таких як пестициди та важкі метали, на відміну від мила та води.

“Правильне миття водою з милом може фактично позбавити ваші руки від більшої кількості мікробів і-в залежності від того, з чим ви контактуєте – деяких хімікатів», – заявив Ньюман.

Читайте також:  Названо продукт, який знизить ризик серцево-судинних захворювань

Поради щодо ефективного миття рук

  • Змочіть руки, потримавши їх під краном на кілька секунд.
  • Втирайте мило в долоні і тильну сторону долонь. Обробіть милом, щоб отримати хорошу піну.
  • Потріть долонею однієї руки тильну сторону іншої, стежачи за тим, щоб пальці проходили крізь один одного одночасно. Повторіть цей крок для іншої руки.
  • Візьміть пальці однієї руки в долоню іншої і потріть круговими рухами. Виконайте це для обох рук.
  • Обидві руки обполосніть водою.
  • Витріть руки, бажано паперовим рушником. Використовуйте той же рушник, щоб закрити кран.

Джерело: МедікФорум