Кожна сучасна жінка неодмінно чула щось про целюліт і склала свою думку про цю злободенну проблему. Фізіологи відносяться до целюліту, як до вторинної статевої ознаки.

Лікарі вважають целюліт косметичним недоліком, з яким при бажанні можна боротися (за винятком вираженого целюліту III – IV стадій).

А салони пропонують цілий перелік процедур, що усувають від цієї ненависної “апельсинової кірки” і цього огидного “галіфе”.

Як же розібратися, які саме процедури і препарати показані особисто Вам?

Оптимальний варіант – консультація лікаря-косметолога. Але перш, ніж відвідати лікаря, визначитеся, чи є у Вас до цього свідчення. Якщо вирішите, що целюліт у Вас є, перш за все, проаналізуйте режим свого життя, змініть його відповідно до рекомендацій, і, може бути, цього буде достатньо. Можливо, доведеться додати методику очищення організму від шлаків, наприклад, дієту, побудовану на свіжих фруктових та овочевих соках; іноді достатньо “посидіти” на цій дієті 2-3 дні, щоб запустився механізм самоочищення організму.

Можна піти по більш щадному, але і більш повільного шляху: після декількох днів дієти поверніться до Вашого звичайного режиму харчування, але надалі уникайте “шкідливих” продуктів.

Слід звернути Вашу увагу на сучасний комплексний підхід в лікуванні целюліту: здоровий спосіб життя, зовнішні впливи на уражену целюлітом шкіру і прийом харчових добавок всередину.

Целюліт розвивається поетапно, існує поділ целюліту на чотири стадії.

Перша стадія – набряк:

 • на цій стадії целюліт побачити неможливо; жінка трохи погладшала, але шкіра при цьому залишається рівною і гладкою; “апельсинової кірки” ще немає, але в організмі вже почався процес затримки рідини за наступним сценарієм: переробивши живильні речовини, жирові клітини утворюють шлаки, позбавляючись від них в міжклітинну рідину. Коли їх стає занадто багато, вони надмірно здавлюють лімфатичні судини, в силу чого 60-70% рідини, за відкачування якої вони відповідають, затримується в організмі.
 • Але поки ще 30-40% рідини виводиться венозною системою. На цьому етапі позбутися целюліту досить просто: потрібно активно виводити рідину з організму (стати фізично активною, піти в сауну, пройти курс лімфодренажа в косметичному салоні).
 • Лімфодренаж може бути ручним, електричним або вакуумним.
 • На цьому початковому етапі можливо позбутися целюліту за допомогою пресотерапії, під час якої в надіті спеціальні корсети нагнітається повітря, чим викликається різниця тиску, “виганяють” зайву рідину з організму.
 • Ну і саме час використовувати антицелюлітні креми, які наносяться легкими масажними рухами, що і є найлегшим лімфодренажем.
 • Антицелюлітні креми і бруд часто використовують за модифікованим методикам таласотерапії – в класичному вигляді це комплексний вплив морського середовища (клімату, води, бруду, водоростей і інших речовин, що витягають із моря). Одна з модифікацій – використання антицелюлітних кремів і бруду за методикою холодного та гарячого обгортання: на тіло наноситься препарат, рівномірно розподіляється по проблемних ділянках, після чого тіло обгортають спеціальною плівкою. Через 1-1,5 години обгортання знімається і залишки крему або бруду забираються.
Читайте також:  Как и для чего используются миорелаксанты

Стадія друга – більш сильний набряк:

 • венозна система вже не справляється з виведенням необхідної кількості рідини, рідина накопичується і здавлює вени, виключаючи тим самим останню можливість для відтоку; жирові відкладення стають щільними, тому збільшився набряк і тканина напружилася.
 • Щоб на даній стадії поставити правильний діагноз, потрібно всього лише доторкнутися до проблемної зони: якщо стегна або сідниці уплотнились, значить, целюліт перейшов в другу стадію.
 • Лікування необхідно посилити: лімфодренаж – 3-4 рази на тиждень, збільшуйте фізичне навантаження і частоту відвідувань сауни, не припиняйте застосування антицелюлітних кремів.

Якщо перші дві стадії пройшли непоміченими, целюліт плавно переходить в третю стадію (мікронадулярну):

 • рідина починає здавлювати артерії, погіршуючи постачання кисню в тканини, починає розвиватися сполучна тканина у вигляді сіточки, схожою на стільники.
 • Якщо зібрати шкіру в складку, то побачимо “апельсинову кірку”.
 • Один із способів діагностики – симптом щипка: повільно і м’яко, але сильно затисніть шкіру в проблемній зоні двома пальцями, трохи потримайте, а потім різко відпустіть; якщо хворобливі відчуття не виникли, симптом щипка негативний, і нервові закінчення збережені.
 • Лікувати целюліт на цій стадії проблематично через що утворилася сполучної тканини, яка кріпиться і до м’яза, і до шкіри. У незмінених місцях шкіра залишається м’якою і вільно переміщається, а там, де розвинулася сполучна тканина, тобто утворився рубець, – немає. Це і проявляється горезвісної “апельсиновою кіркою”.
 • Лімфодренаж вже марний.
 • На цій стадії целюліт необхідно “розбивати”.
 • З цивілізованих методів популярний метод ліполізу (або електроліполіз, ліполіполіз, целюлоліполіз); це процедура з використанням електродів (наліпних або у вигляді голок), якими пускають змінний струм, що змушує іони рухатися клітиною, шлаки з клітини видаляються; внаслідок жир стає ” текучим “. Під час ліполізу жирові клітини спустошуються, зменшується їх об’єм та загальна жирова маса.
 • Застосуємо тут і інший популярний метод лікування целюліту – ультразвуковий, коли ультразвук м’яко дробить жир, не торкаючись клітини.
Читайте також:  Пансіонати / Будинки для літніх людей у ​​Києві. Топ 3 пансіонати

Стадія четверта (макронадулярна):

 • навколо дрібної сіточки сполучної тканини виникає ще одна – більш велика, – целюліт стає добре видно;
 • шкіра пошкоджених зон холодна і синюшна;
 • симптом щипка – позитивний, тобто зачеплені нервові закінчення, що проявляється болем;
 • це вже типова хвороба (на відміну від перших трьох стадій).
 • Тепер уже лімфодренаж, дієти, сауна, креми марні.
 • Допомогти може ліпосакція (ліпоаспірація) – досить серйозна хірургічна операція, проведена під наркозом: у підшкірну клітковину вводяться спеціальні порожнисті голки, які руйнують жир, який потім через голку відсмоктується. Загоєння після цієї операції – процес тривалий і досить болючий, але результат радикальний: видалені жирові відкладення зникають назавжди.
Читайте також:  Боротьба зі стресом: 5 ефективних способів

Ще інформація про деякі методи лікування целюліту.

Мезотерапія – це метод, при якому ліки в мікродозах вводяться шприцом в певне місце; ця маніпуляція дозволяє переродившимся жировим клітинам повернутися в нормальний стан і вивести зайвий жир з організму. Цей метод дозволяє лікувати навіть самий запущений целюліт.

Препарати внутрішнього дії: одночасно із зовнішнім впливом на уражені целюлітом ділянки рекомендують прийом усередину БАДів – біологічно активних добавок, які, потрапляючи в шкіру з кровотоком, підсилюють ефект зовнішніх антицелюлітних процедур.

Т. б. для застосування тих чи інших методів лікування целюліту необхідно знати стадію цього процесу, визначити яку може тільки професіонал; тому рекомендуємо скористатися послугами косметичних салонів і клінік.