Сучасні люди рік у рік ведуть сидячий спосіб життя. Це негативно впливає на тонус судин у малому тазі, як наслідок – розвивається геморой. У більшості випадків пацієнти його довго ігнорують і не звертаються до лікаря. Результат – перехід захворювання у хронічну форму та зміна періодів ремісії періодами загострення. Коли загострюється геморой, потрібна консультація фахівця. Це допоможе уникнути погіршення стану та розвитку грізних ускладнень.

Якщо вам потрібен кваліфікований лікар проктолог у Дніпрі, записуйтесь на сайті https://daily-med.com.ua/uk/konsultativnyj-priem/proktoloh на консультацію в «Дейлі Медікал». А з нашої статті ви дізнаєтесь, від чого загострюється геморой, що робити в цьому випадку та чого уникати.

Як виникає загострення

Геморой може загострюватись з різних причин. Іноді до цього призводить навіть перенесений стрес, що викликає порушення травної системи. В результаті виникають закрепи, що провокують загострення захворювання.

Іншими причинами лікарі називають:

 • недостатню фізичну активність;
 • неправильне харчування, надлишок у раціоні гострої, жирної смаженої їжі;
 • підйом важких речей;
 • вікове зниження тонусу стінок гемороїдальних вузлів;
 • спадковий фактор;
 • часті проноси, що призводять до постійного подразнення стінок кишківнику та запалення;
 • у жінок – вагітність та пологи, періоди перед менструаціями.

Один або кілька перерахованих факторів викликають загострення захворювання. Воно супроводжується такими симптомами: біль та дискомфорт в аноректальній ділянці; кровотеча різної інтенсивності; збільшення та випадіння гемороїдальних вузлів; підвищення температури тіла. У запущених випадках людині може навіть складно сидіти та пересуватися.

Що можна і не можна робити при загостренні

Тепер розповімо, що робити при загостренні геморою. Найкраще рішення – не відкладати звернення до проктолога. Ігнорувати симптоми цього захворювання і чекати, що воно пройде саме, точно не варто. Це може бути смертельно небезпечно, оскільки загрожує розвитком ускладнень – анемії, тромбозу, бактеріальних інфекцій, сепсису.

При лікуванні геморою і для профілактики його загострень потрібно дотримуватись ряду важливих правил.

 1. Правильно харчуватись – збагатити раціон свіжими овочами та фруктами, обмежити вживання солодощів, кави та шоколаду, виключити алкоголь, гострі та жирні страви.
 2. Пити достатньо чистої води.
 3. Вести активний спосіб життя, більше рухатися як мінімум – регулярно робити найпростішу зарядку.
 4. Використовувати для промивання прохолодну воду, спеціальні гіпоалергенні засоби.
 5. Не забувати про вживання препаратів, призначених лікарем і дотримуватись всіх його рекомендацій.

Ми розповіли вам, чому може загострюватися геморой і що робити в цьому випадку. Якщо у вас залишилися питання – записуйтесь до «Дейлі Медікал» для отримання професійної консультації. Це допоможе зберегти здоров’я на довгі роки!

*На правах реклами