Вже ось-ось пролунає бій курантів, а люди будуть вітати один одного з Новим роком і гуляти всю ніч. Святковий тиждень обіцяє бути бурхливим, цікавим і неодмінно смачним. Але деякі продукти загрожують людині, хоча ми всі звикли їх їсти в новорічну ніч. Але не тільки страви можуть бути небезпечні. Є такі речі, які приховують в собі небезпеку, але ви навіть не підозрюєте про це.

Небезпечні страви в новорічну ніч

В Україні прийнято зустрічати Новий рік у всій красі — ідеальними повинні бути не тільки зачіска і одяг, але і святковий стіл. Саме в тому, з якою їжею святкувати, багато хто бачить те, як буде протікати наступний рік. На новорічний стіл, як правило виставляють все найкраще, смачне, красиве і… жирне. Це все, звичайно, радує і дорослих, і дітей.

Олів’є, салат з крабовими паличками, бутерброди зі шпротами або ікрою — чого тільки не придумали люди, щоб наситити себе в новорічну ніч. Страви можуть бути найрізноманітнішими — все залежить від особистих переваг. Але тим не менш досить рідко зустрінеш людину, яка голодує в новорічну ніч або жує дієтичні страви. Найнебезпечнішими прийнято вважати ковбасні та рибні асорті, салати на основі майонезу, солодощі з кремовою начинкою, фруктові салати.

Неочевидна небезпека новорічної ночі

Часто в новорічну ніч люди відмовляються від сну. Адже здається таким цікавим проговорити всю ніч під фільми або пісні, танцювати до упаду або ж просто насолоджуватися видом з вікна, звідки видно всипаний феєрверками горизонт. Так, не сперечаємося, що це може бути весело і цікаво, але мало хто знає, що саме в цьому і криється неочевидна небезпека новорічної ночі.

Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Кельнського університету. Вони з’ясували, що навіть одна безсонна ніч може призвести до незворотних наслідків — збільшується тяга до нездорової їжі. Вчені припускають, що це пов’язано аж ніяк не з гормоном голоду, як передбачалося.

«Наші результати показують, що ідея гормонального дисбалансу як причини неправильного вибору їжі дуже проста. З багатьох попередніх досліджень ми знаємо, що зниження якості сну збільшує ризик ожиріння. Тепер ми виявили і нейронний механізм, який може цьому сприяти», — повідомив Ян Петерс (Jan Peters), провідний автор дослідження з Кельнського університету (University of Cologne).

Дослідники проаналізували ключові показники здоров’я у 32 молодих чоловіків, які спочатку нормально спали вдома, а потім провели ніч без сну в лабораторії. При цьому вечеря в кожному випадку була такою самою. Вдалося з’ясувати, що після безсонної ночі представники сильної статі були готові витрачати більше на шкідливі закуски, незважаючи на те, що рівень голоду в обох ситуаціях був однаковим.

Всього лише одна ніч без сну збільшує активність в головному мозку, в ланцюжку між мигдалиною і гіпоталамусом, що бере участь в прийомі їжі. Це свідчить про те, що втрата сну збільшує бажаність їжі, якщо порівнювати її з будь-якими непродовольчими нагородами.

Таким чином, перед новорічною ніччю треба як слід виспатися, а за пару годин до вечірки теж знайти час на відпочинок. Це більш корисно для самопочуття, адже буде впливати на відчуття голоду і ситості. Так ви з’їсте набагато менше, що в цілому набагато краще, ніж не спати зовсім і з’їсти все, що ви бачите на новорічному столі.