Риб’ячий жир або омега-3 є джерелом цінного вітаміну D, чия користь для зміцнення здоров’я та підвищення імунітету останнім часом проголошується все частіше. Але чи дійсно потрібно всім, як це рекомендують, вживати омега-3?

Дієтолог з Університету Східної Англії Чи Хупер скептично оцінила заяви про те, що поліненасичені жирні кислоти продовжують людям життя. На його думку, користь цих добавок перебільшена і не є універсальною.

«Лікар, який рекомендує пацієнту риб’ячий жир, попередньо повинен ретельно вивчити питання, перш ніж давати поради», – заявила професор Чи Хупер.

Протягом п’яти років вона вивчала дані 120 тисяч пацієнтів з різних куточків світу, які частково страждали від хвороб серця, а частково – здорових. Половина цих людей приймали добавки з омега-3.

Проаналізувавши зібрані за п’ять років відомості, вчений прийшла до висновку про те, що прийом омега-3 у великих і невеликих дозах «мало впливає на тривалість життя і дуже мало впливає на ймовірність серцево-судинних захворювань та інфаркту міокарда».

Втім, вважає експерт, шкоди від вживання таких добавок для здоров’я теж немає. Єдина втрата, яку несе пацієнт, вживає риб’ячий жир, – це гроші, які він витрачає на його купівлю, поділилася думкою британський дослідник.

Раніше ми писали про те, що вченими був названий кращий фрукт для гіпертоніків.

Джерело: МедікФорум