Журнал The Conversation задався метою уточнити, наскільки корисні в справі схуднення так звані продукти з негативною калорійністю, начебто селери або грейпфрута, і з’ясував думку спеціалістів на цей рахунок. З’ясувалося, що дієтологам не відомо ні про одне дослідження, яке б підтвердило теорію схуднення за рахунок таких продуктів.

Теорія негативної калорійністі припускає, що існують продукти, на перетравлення яких організм витрачає більше калорій, ніж отримує.

«Звучить правдоподібно. Але в реальності цей принцип не працює навіть для селери. Організм ніколи не витрачає більше, ніж харчування може йому дати», – заявила голова Інституту суміжних медичних наук в Університеті Де Монтфорт Луїза Данфорт.

Читайте також:  Які хвороби може спровокувати неправильний догляд за зубами та ротовою порожниною?

Експерт нагадала, що енергія потрібна організму не тільки для перетравлення їжі, але і для функціонування в стані спокою або фізичної активності. Тільки десята частина з всіх з’їдених калорій йде на жування і переробку їжі, пояснила вона. Цієї кількості замало, щоб воно мало вирішальне значення при схудненні.

Іншими словами не можна вживаючи продукти начебто грейпфрутів або селери без обмежень в раціоні розраховувати на те, що це якось допоможе стати стрункішим. Ефекту схуднення можна досягти, тільки якщо замінювати висококалорійні продукти низькокалорійними, підкреслили дослідники.