Вітамін D регулює різні органічні процеси, включаючи морфофункцію жирової тканини і метаболізм ліпідів. Дослідження показують, що біодоступність вітаміну D знижується при ожирінні, що може сприяти його розвитку.

Група вчених з Бразилії вирішила перевірити, чи допоможе вітамін D знизити ожиріння у щурів, яких годували аналогічною Західній дієті людини. Свої висновки вони представили в журналі Life Sciences.

Самці щурів були розділені на дві групи. Половину годували стандартною їжею (контрольна група), половину дієтою, що викликає ожиріння. Через 60-90 днів щурів розподілили для отримання добавки вітаміну D або її відсутності.

У віці 91 дня щури, яких годували відповідно до Західної дієти, страждали ожирінням, показували більш високу окружність живота і запаси білого жиру, дисліпідемію, гіперлептинемію і більш високі рівні фактора некрозу пухлини TNF-альфа.

Добавка вітаміну D зменшувала приріст маси тіла, відкладення жиру в черевній порожнині і покращувала ліпідний профіль плазми у таких щурів. Ці ефекти супроводжувалися зниженням лептинемії і рівнів циркулюючого TNF-альфа у цих гризунів.