Одним із хворобливих проявів подагри є загострення запалення у великому пальці ноги.

Подагра є типом артриту, для якого характерні тяжкі раптові напади запалення у суглобах. Часто такі напади виникають у великому пальці ноги, а також можуть зачіпати кісточки, коліна, лікті, зап’ястя. Зазвичай при раптовому нападі подагри виникають сильний біль, припухлість та почервоніння у зоні ураженого суглоба.

В інтерв’ю виданню Express лікар-ревматолог Теодор Філдс розповів, що певні продукти можуть викликати загострення хворобливих нападів подагри. Зокрема, доктор Філд пояснив, що людям із генетичною схильністю до подагри слід виключати з вечері продукти, насичені речовинами пуринами. Крім того, важливо загалом контролювати їх кількість у раціоні.

Продукти, багаті пуринами, включають:

  • Субпродукти, такі як печінка та нирки.
  • Червоне м’ясо, яловичина та свинина.
  • Молюски, мідії, морські гребінці, устриці.

При розщепленні пуринів збільшується вміст організму уратів – солей сечової кислоти. Нагромаджуючись в крові, вони кристалізуються навколо суглоба і своїм впливом викликають болючість, провокують загострення запалення в ньому. Також рівень уратів у крові підвищується внаслідок вживання та розщеплення алкоголю (у будь-якому вигляді).

Лікар Філдс додав, що до подагри бувають схильні люди зі зниженою функцією нирок, наприклад, через високий кров’яний тиск або діабет. Також ризик її розвитку підвищують ожиріння та метаболічний синдром, хронічна серцева недостатність.