Вчені встановили , що мігрень з аурою ( коли безпосередньо перед нападом людина переживає ефект фотоспалаху ) може призвести до необоротних пошкоджень головного мозку.

У ході дослідження з’ясувалося , що ризик незворотних змін мозку збільшився на 44 % для тих , хто має мігрені з аурою в порівнянні з тими пацієнтами , які страждають від мігрені без аури. Також у таких пацієнтів частіше спостерігається зміна обсягу мозку , ніж у людей , які не страждають від мігрені.

Автори дослідження помітили , що стрес , пов’язаний з низьким рівнем доходів , відіграє важливу роль у виникненні нападів мігрені . Так , мігрень страждають лише одна з п’яти жінок у віці від 25 до 34 років з високим рівнем доходу , в порівнянні з 29% тих , хто має середній рівень доходу , і 37% тих , хто має низький рівень доходу . Чоловіки цього ж віку з високим рівнем доходу страждають від нападів мігрені в 5 % випадків , для тих , хто має середній рівень доходу , показник становить 8% , а для чоловіків з низьким рівнем доходу – 13%. Виявлення цих факторів може стати вирішальним кроком на шляху до розробки профілактичних стратегій .

Читайте також:  Коли артерії в небезпеці: лікар розповів про найгіршу позу для сну