Роль і значення запахів важко переоцінити. А наш нюх здатний витягувати з них чималу користь для всього організму.

Прихильники ароматерапії стверджують , що це прекрасний натуральний метод заспокоєння багатьох фізичних і психічних недуг , що володіє здатністю підтримувати і стимулювати природні захисні реакції організму. Більшість корисних запахів подарувала людині сама природа , а як казав Гіппократ ще 2,5 тисячі років тому «Медицина є мистецтво наслідувати самій природі ». Напевно , є сенс прислухатися до цього непорушного постулату і перш ніж намагатися позбутися від головного болю , депресії та інших недуг за допомогою хімії , спробувати звернутися до природних дарів . Для цього , звичайно , потрібно знати , яку користь можуть принести ті чи інші запахи.

Цитрусові

Лимон тонізує вегетативну нервову систему , сприяє концентрації уваги і є ефективним засобом проти вегето – судинної дистонії. Аромат лимона відлякує віруси , що особливо актуально в сезон застуд .

Апельсин здавна застосовується в медицині , парфумерії та косметичної промисловості. Основна цінність приємного висвітлює аромату апельсина в благотворний вплив на психоемоційний настрій людини, особливо жінок. Як правило , аромат апельсина входить до складу практично всіх « чуттєвих » сумішей , використовуваних в інтимній обстановці. Крім іншого , запах апельсина застосовують для ароматизації « робочих » приміщень , так як він посилює працездатність і підвищує настрій.

Грейпфрут.Замечено , що цей цитрусовий аромат врівноважує , розвиває філософський підхід до життя , полегшує творче сприйняття інформації. Тому корисно час від часу тримати на робочому столі розрізаний свіжий грейпфрут або запалювати аромалампу з ефірним маслом грейпфтрута .

Лікарські рослини

Валеріана . Ще в давнину валеріана вважалася одним з найбільш сильнодіючих психотропних засобів. У всі часи корінь валеріани (саме з нього витягується вся користь рослини) цінували як ліки , що несе спокій , благодушність і злагоду. Аромат валеріани застосовують при розладах сну , неврозах , мігрені , стресах , порушеннях серцевого ритму , тахікардії. Але слід проявити обережність : при передозуванні можливе перезбудження , сонливість , нудота , порушення серцевого ритму.

Аромат хвої. Замічено , що запах ялини усуває перенапруження , нервозність і депресію. Стимулює імунну систему і сприяє більш швидкому відновленню після хвороби . Однак при вагітності і запаленні нирок хвойна ароматерапія протипоказана.

Імбир. Останнім часом дуже модний аромат і це правильно ! Екзотичний , пряний з гірчинкою аромат імбиру здатний на багато що: усуває підвищену стомлюваність , апатію , млявість , посилює комунікабельність і чарівність. Активно протистоїть вірусам в періоди епідемій грипу та ГРВІ. Запах імбиру сприяє більш швидкому відновленню після операцій і хвороб.

Іланг- іланг . Один з тих ароматів , які називають афродизіаками і рекомендують проводити ароматизацію приміщення маслом іланг- ілангу в романтичні хвилини. Є найсильнішим еротичним засобом і швидко відновлює як чоловічу , так і жіночу потенцію. Відмінний антидепресант , що підвищує почуття впевненості в собі і що підсилює енергетику.

Ялівець . Основне призначення цього всім відомого запаху – дезінфекція приміщень , його також застосовують для проведення інгаляцій при лікуванні простудних захворювань.

М’ята . Один з найбільш улюблених багатьма ароматів і недарма . Сильний аромат м’яти не тільки здатний швидко позбавити від неприємного запаху з рота ( жувальні гумки з цим ароматом – безперечні лідери продажів). Аромат м’яти надає спазмолітичну дію на судини головного мозку , тому цей запах рекомендується вдихати при запамороченні , нудоті , закачуванні в транспорті , при порушенні вестибулярного апарату .

Роза . Аромат царської квітки вирівнює поведінкові реакції , підвищує працездатність і усуває неврози . Тому коли є необхідність прийняти вірне і виважене рішення – скористайтеся здібностями троянди. А ще краще заведіть добру традицію тримати цей красивий квітка на робочому столі. І приємно , і корисно – особливо для холериків .

« Смачні » запахи

Шоколад . Звичайно , він по праву очолюють вершину хіт- параду « смачних » запахів. Смак і аромат шоколаду сприяє утворенню ендорфінів , так званих « гормонів радості». А вони в свою чергу не тільки забезпечать гарним настроєм , а й допоможуть подолати біль. А в потрібній ситуації посилюють еротичний настрій .

Кава . Дуже часто в дорогих магазинах «стоїть » аромат кави. Чи замислювалися навіщо ? Аромамаркетинг – одна із складових маркетингу – елегантний і провокує на покупки. Запах кави не тільки « бадьорить » (про дану властивість кави відомо всім) , цей «дорогий аромат» асоціюється з певним способом життя. « Пронюхав » хорошу каву ми отримуємо сигнал: розправ плечі , забудь про втому , відчуй себе аристократом і що-небудь купи!

Але , вибираючи і застосовуючи той чи інший аромат , не забувайте про контекст : всьому свій час , місце , ситуація і навіть час року.