Як відомо , жінки з легкістю переносять хвороби на ногах , а чоловіки , навпаки , страждають при банальній застуді та ГРВІ. З цього приводу існує чимало жартів , однак насправді ситуація далеко не жартівлива .

Головний лікар Центру з вивчення раку у Великобританії професор Пітер Джонсон вважає , що у чоловіків імунітет слабкіший , ніж у жінок. Всьому виною чоловічий статевий гормон тестостерон , який відповідає за розвиток м’язів і рослинності на тілі , сексуальну активність , мужній вигляд і інші ознаки « справжнього чоловіка ».

Висновки професора підтверджують дослідження , раніше проведені у всесвітньо відомій клініці Мейо ( Mayo Clinic , м. Рочестер , США ) . Вчені клініки виявили , що активність імунітету росте , коли різко знижується рівень тестостерону. Експерименти провели на мишах , але експерти впевнені , що у людей імунітет спрацював би точно так само.

Читайте також:  Вчені дізналися, через що студенти багато п'ють

Інакше складається ситуація з жіночим статевим гормоном естрогеном – він захищає жіночий організм і навпаки посилює імунітет. Після того , як самцям мишей вводили естроген , у них підвищувалася стійкість до хвороби. Однак не варто забувати , що сильний імунітет у жінок часто починає боротьбу з власним організмом , а це загрожує аутоімунними захворюваннями.