Літо – найкращий час для оздоровлення і зміцнення дитячого імунітету. Тільки сплануйте літо вашої дитини заздалегідь.

Багато хто так і роблять – планують літо у відповідності з можливостями сім’ї, віком і станом здоров’я дитини. Адже якщо цього не зробити, то цінний час буде безповоротно втрачено і бездарно витрачено на телевізор, комп’ютерні ігри та сон до обіду. А після такого проведення часу в осінь дитина увійде не бадьорим, енергійним і засмаглим, а млявим і готовим здатися без бою першому ж вірусу.

Літні тези: сонце, повітря, вода і вітаміни

Сонце. Приймаючи сонячні ванни, дуже важливо не перестаратися. Чим менша дитина, тим небезпечніше їй довго перебувати на сонці, адже на відміну від дорослих дітей, вони не мають власного захисту від ультрафіолетового опромінення. Механізм захисної реакції на сонці (засмага і є та сама реакція) сформується у дитини тільки до трьох років.

Тому малюкам, які проживають в середній смузі, не рекомендується її залишати до цього віку і виїжджати абикуди в субтропіки, тобто, до моря. Якщо ж вашому малюкові вже виповнилося три роки, і ви плануєте поїздку до моря, то візьміть до уваги основні правила «сонячної безпеки». Їх, до речі, потрібно прагнути дотримуватися не тільки біля моря, але в літній час скрізь.

  1. Дитині слід перебувати на сонці до 11.00 ранку, а ввечері після 17.00.
  2. Захищайте ніжну дитячу шкіру спеціальним сонцезахисним кремом для дітей з максимальним ступенем захисту.
  3. Придбайте дитині сонцезахисні окуляри. Як привило, вони виконані в спеціальному «дитячому» дизайні і дуже подобаються дітям.
  4. Не забувайте про головний убір. Саме його відсутність найбільш часта причина теплового удару.
Читайте також:  Модные серьги-кольца 2023: 6 ювелирных трендов, которые носят все

Повітря. Важливе правило літа – повітря мало не буває! Звичайно, дуже добре, якщо це буде повітря за межами міста. Наприклад, багате озоном чисте лісове повітря, що дає величезний заряд енергії і сил. Буде добре, якщо вдасться на якийсь місяць відправити дитину в «лісові» місця: оздоровчий табір чи бабуся в селі – найкращий варіант для дітей старшого віку.

Якщо малюк ще малий, а бабусі в селі немає, то альтернативний (і дуже, до речі, затребуваний варіант в останні роки) зняти дачу в сільській місцевості і провести там час з дитиною. І самі оздоровитеся, і малюка «наситите» живлющою енергетикою землі. А якщо і цей варіант з якихось причин не доступний, то хоча б заплануйте поїздку-іншу в ліс на вихідні. На самий крайній випадок знайдіть віддалений від заводських труб парк і частіше там гуляйте.

Загалом, ваше завдання полягає в тому, щоб відволікти дитину від мультиків чи комп’ютерних ігор і максимально долучити до природи. Тим більше, що ця стратегія безпрограшна, адже саме зараз ви закладаєте у дитини ставлення до літа. Коли-небудь потім він не тільки скаже вам «спасибі», але і стане прикладом для своїх дітей.

Читайте також:  С монитора на игровой стол: взгляд на настолки, основанные на компьютерных играх

Вода. Шукайте її влітку всюди: море, лісове озеро або річка, згодиться навіть басейн на дачі. Звичайно, море – це завжди добре, але багато дітей на перших порах бояться бурхливої поведінки моря і його масштабів. Тому краще всього починати привчати дитину до води в спеціальному дитячому басейні, встановленому, наприклад, на дачі. При цьому важливо дотримуватися температурного режиму води, для першого купання на відкритому повітрі оптимальна температура становить 22 градуси, а час перебування дитини у воді до 10 хвилин.

Наступний етап – спокійна гладь річки або озера. Звичайно, жоден басейн не йде ні в яке порівняння з природними водоймами, які багаті мікроелементами і мінералами, а вологе повітря поблизу додатково сприяє оздоровленню та зміцненню імунітету. Тільки шукайте чисті місця і стежте за тим, щоб дитина не нахапалася річкової води – кишкові інфекції йому влітку ні до чого.

Тепер, коли дитина готова до знайомства з морем – сміливо вирушайте туди. Однак прислухайтеся до рекомендацій педіатрів, а вони в один голос говорять про те, що дитина не менш, ніж тиждень адаптується до нових умов і тільки потім починає «насичуватися здоров’ям і оздоровлюватися». Тому краще всього планувати поїздку на 3-4 тижні – в цьому випадку ви будете впевнені, що малюк дійсно не дарма туди їздив.

Читайте також:  Модные серьги-кольца 2023: 6 ювелирных трендов, которые носят все

Вітаміни. Це один з найцінніших і доступних практично всім подарунків літа. Фрукти і овочі, які удосталь представлені на прилавках ринків і магазинів, не повинні перекладатися на вашому столі, а в дитячому раціоні повинні бути присутніми обов’язково. Якщо до цих пір ви дозволяли дитині газовану воду влітку замініть її недорогим і дуже доступним яблучним (або будь-яким іншим) свіжовичавленим соком. Те ж саме і з перекушуваннями: замість бутерброда – фрукти, замість чіпсів (хот-дога, шоколадного батончика і т.д.) – овочевий салат.

Привчіть дитину правильно харчуватися вітамінами і отримувати від цього задоволення і не тільки забезпечите йому життя без хвороб, але і сформуєте корисні звички на все життя вперед. Але тільки стежте за тим, щоб всі фрукти і овочі були ретельно вимиті – кишкова паличка – це, на жаль, часта річна гостя.

Якщо все передбачите і дитина проведе літо з толком, то найкращою нагородою стане відмінний імунітет, висока працездатність і відмінні емоції вашої дитини. Крім того, йому буде про що написати в шкільному творі на тему: «Як ти провів літо».