Експерти закликають людей змінювати подушки кожні шість місяців. Стара постіль викликає прищі і алергію, а у жертв астми ця хвороба може почати помітно прогресувати.

Як часто ми міняємо подушки? У багатьох будинках зберігаються постільні приналежності, включаючи і які-небудь пір’яні подушки, які були ще в розпорядженні бабусь і дідусів. Люди вважають, що міняти потрібно тільки наволочки, ну а з самими подушками нічого статися не може. Насправді, ці предмети побуту з роками накопичують бруд, в них заводяться пилові кліщі, так що подібні подушки становлять небезпеку для здоров’я.

Експерт Інституту сну з Північної Кароліни доктор Роберт Оксман вважає, що люди повинні міняти подушки кожні 6 місяців. І регулярне прання наволочок тут не допоможе, хоча це теж має велике значення. Проведені в інституті дослідження показали, що навіть при ідеально чистих наволочках старі подушки все одно викликають алергічні симптоми через бруд, який скопився на їх поверхні, а також пилових кліщів. Крім того, страждаючі від астми люди можуть зіткнутися із загостренням хвороби.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що пізні перекуси підвищують почуття голоду

З 20% тих, хто страждає від алергій, до двох третин стикаються з алергічними реакціями на пилових кліщів, які живуть в подушках, ковдрах і матрацах. І якщо ваша алергія особливо гостро проявляється вночі або вранці, то справа, скоріше за все, саме в старому постільному приладді. Хорошим засобом профілактики буде їх прання, а ще краще покласти подушки з ковдрами абикуди в сушилку з високою температурою. Ідеальним місцем для дезінфекції стане нагріта до 100 градусів лазня або сауна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У ПОЯВІ ЛУПИ ЗВИНУВАТИЛИ ПОДУШКИ

ЯК СПАТИ, ЩОБ ВИСИПАТИСЯ?