Британські вчені дослідним шляхом встановили найправильніший спосіб чистки зубів. Для цього не потрібні ніякі складні повороти щітки по окружності або вгору і вниз – досить простих і м’яких горизонтальних рухів.

Експерти з Університетського коледжу Лондона піддали жорсткій критиці поширювані в суспільстві рекомендації з приводу правильного чищення зубів. Експерти вважають, що людей вводять в оману різними порадами на цю тему, і багато хто просто не розуміють, яким правилам слідувати. Найчастіше, “знавці” рекомендують робити щіткою кругові рухи – досить складні для виконання і малоефективні.

Насправді, правильно чистити зуби куди простіше, ніж це багатьом здається. Досить здійснювати прості горизонтальні рухи, а не по колу, і не вгору-вниз. Експерти запевняють, що цих самих елементарних рухів “абсолютно достатньо” для того, щоб підтримувати зуби і ясна здоровими. Горизонтальна чистка під кутом в 45 градусів ефективна в справі усунення зубного нальоту.

“Для того щоб не тиснути на зуби і ясна занадто сильно тримайте щітку пальцями, як олівець, а не затискайте її в кулак, – говорить професор стоматології Обрі Шейх. – Більша увага приділяйте тим зонам, де зубний наліт найчастіше накопичується. Це місця зіткнення зубів і ясен, а також жувальна поверхню. Рухи повинні бути м’якими і ніжними, щоб ясна не кровоточили, а щітка не стирала б зубну емаль “.

Найефективнішим засобом чистки зубів багато професійних стоматологів вважають не зубну щітку, а гаджет під назвою іригатор. Він спрямовує потік води в зони між зубами і вимиває дрібні залишки їжі, які не спроможна видалити ніяка щітка.

Читайте також:  Довгий робочий день збільшує ризик смертельної хвороби на 13%

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО ЗУБНУ ПАСТУ

ОПОЛІСКУВАЧІ ДЛЯ РОТА: ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ З РОТА