Процес миття рук робить нас щасливішими , як з’ясували дослідники з Університету Кельна в Німеччині . Вони встановили , що цей гігієнічний ритуал підвищує впевненість у собі і дозволяє « змити » відчуття недавньої невдачі .
 
Судячи з усього , ми в буквальному сенсі слова зможемо змивати всі неприємні емоції. І для цього не потрібно відвідувати психолога або відлітати куди-небудь на інший кінець планети , щоб відволіктися. Досить частіше мити руки під краном. Як показало дослідження німецьких вчених , процес миття рук позитивно впливає на людину , який нещодавно переніс якусь невдачу.
 
Дослідники розділили 98 добровольців на дві групи. У першій частині експерименту учасники двох груп повинні були вирішити задачу, яка взагалі не мала рішення ( про що вони , природно, не знали) . Зазнавши невдачі , одна група добровольців помила руки , а друга не стала цього робити. Учасники обох груп були налаштовані оптимістично , готуючись обов’язково вирішити наступну задачу. Але ті , хто помив руки , демонстрували куди більший оптимізм.
 
Втім , у цього явища була й одна особливість . Миття рук дійсно підвищувало настрій , але чомусь люди з цієї «чистої » групи менш успішно справлялися із завданням , яке отримували в другій частині експерименту . А завдання було вже цілком вирішуваним , на відміну від першого. На думку вчених , хоча миття рук після якої-небудь невдачі знижує тиск негативних емоцій , воно також знижує і мотивацію , тобто прагнення краще працювати в новій ситуації, що вимагає напруження сил.
 
Дані дослідження опубліковані журналом Social Psychological and Personality Science . Раніше вчені з Університету Мічигану довели , що миття рук є процесом не тільки фізичного, а й емоційного очищення.

Читайте також:  Названо п'ять доступних продуктів харчування з раціону довгожителів