Включення оселедця в раціон харчування сприятливо позначається на функціонуванні судин і серця, мозку, щитовидної залози, інших органів.

Думкою про користь оселедця для хорошої роботи серця і щитовидної залози поділилася лікар-дієтолог Світлана Фус.

Спеціалістка пояснила, що позитивний ефект оселедця на серцево-судинну систему багато в чому пов’язаний з високим рівнем омега-3 жирних кислот, що поліпшують стан ендотелію (внутрішня вистилання кровоносних судин і артерій), що перешкоджають запаленню судинної тканини і її жорсткості, розвитку атеросклерозу. Фус заявила, що “в одному оселедці міститься півтори-дві добові норми Омега-3 жирних кислот”.

Також, додала фахівчиня, оселедець містить вітаміни, мінерали, а також амінокислоти, які дуже важливі в якості поживних компонентів для здоров’я організму. Лікарка констатувала, що “оселедець містить потужні антиоксиданти: вітамін Е і селен – важливі для роботи імунної системи, якій вони допомагають звести до мінімуму шкоду, заподіяну вільними радикалами”.

Читайте також:  Зубна нитка виявилася здатною запобігти проблемам із серцем

Таким чином, резюмувала експертка, вживання цієї риби може покращувати стан різних органів – щитовидної залози, мозку, сітківки очей, шкіри.