Дізнайтеся , які лікарські трави і спеції допомагають у боротьбі з високим кров’яним тиском.

Високий кров’яний тиск проблема багатьох людей. Поєднання таких факторів , як стрес , алкоголь , куріння , надмірна вага і відсутність фізичної активності грають ключову роль у формуванні проблеми , яка до того ж посилюється з віком.

Хоча високий тиск – стан хворобливий і заподіює масу проблем , самостійною хворобою воно не є . Проте надзвичайно важливо підтримувати тиск в нормі , щоб запобігти розвитку серцево – судинних захворювань , можливість інсульту і навіть захворювання нирок.

Хоча ідея безлікарського контролю тиску за допомогою трав і спецій набуває популярності , медиками вона як і раніше розглядається зі скептицизмом . Однак дослідження в цій сфері тривають. Так , в дослідженні , опублікованому в Журналі медицини ( Journal of Medicine ), було виявлено , що загальні спеції можуть захистити від хвороб серця і погіршень , викликаних старінням. Вчені виявили зв’язок між вмістом фенолу в певних травах та спеціях та їх потенціал в галузі запобігання глікірованія та формування AGE сполук , які відповідають за передчасне старіння і хвороби серця.

Контролювати кров’яний тиск і збільшити лікарську цінність їжі можуть допомогти наступні трави і спеції. Можливо , ви використовуєте їх , не підозрюючи про користь , яку вони надають:

Часник : часник містить аліцин , речовина, яка має антибактеріальну , антиоксидантну , гіполіпідемічну і антигіпертензивні властивості. У пілотному дослідженні , проведеному в науково – клінічному центрі Нового Орлеана , виявили , що часник може знизити кров’яний тиск. Дев’яти пацієнтам з важкою гіпертонією давали препарат , на основі часнику , що містить 1,3% алліцин . У положенні сидячи артеріальний тиск впав зі значним зниженням діастолічного артеріального тиску і залишалося на цьому рівні від 5 до 14 годин після дози . Крім того , було доведено , що свіжий часник має більш потужні серцево – захисні властивості , ніж оброблений часник.

Кориця : кориця не тільки запобігає хворобам серця , а також запобігає діабету . У центрі прикладних наук про здоров’я в Огайо провели дослідження за участю 22 пацієнтів , половина з яких брала водорозчинну корицю (250 мг) щодня , інша половина – плацебо. У тих, хто брав корицю було виявлено збільшення антиоксидантів і зниження цукру в крові на 13 – 23%.

Цибуля : цибуля містить кверцетин , флавонол , що допомагають запобігти хворобам серця та інсульту. Згідно з результатами дослідження , опублікованого в JournalofNutrition прийом в їжу цибулі допоміг знизити діастолічний кров’яний тиск до 7 mmHg .

Оливки : цей продукт є значною частиною середземноморської дієти , признаной однією з найздоровіших у світі. Олія з оливок призводить до зниження кров’яного тиску. У дослідженні , присвяченому впливу оливкової олії на здоров’я , д -р Л. Альдо Феррара , доцент університету Неаполя в Італії встановив , що щоденне вживання 40 грамів оливкової олії дозволяє знизити дозування ліків , понижуючого кров’яний тиск у хворих на гіпертонічну хворобу приблизно на 50 %.

Орегано : орегано містить з’єднання карвакрола , яке допомагає знизити кров’яний тиск. У дослідженні , проведеному на тваринах , вчені з університету Ескішехір Османгази в Туреччині , встановили , що карвакрол призводить до зниження частоти серцевих скорочень , нормалізує артеріальний тиск , а також систолічний та діастолічний тиск.

Глід : глід традиційно використовується для лікування високого кров’яного тиску. У рандомізованому дослідженні , проведеному в Редінгу , Великобританія , 79 у хворих на цукровий діабет 2- го типу брали 1200 мг екстракту глоду , а інша група приймала ліки від високого кров’яного тиску. Результати показали , що у пацієнтів , що приймали глід , в кінці 16 -го тижня знизився рівень середнього діастолічного тиску.

Кардамон: у дослідженні , опублікованому в IndianJournalofBiochemistryandBiophysics , брало участь 20 осіб , яким вперше був поставлений діагноз первинної гіпертонії. У ході дослідження вони приймали по 3 г порошку на день протягом 3 місяців. По закінченні цього терміну , всі випробувані відчули поліпшення без будь-яких побічних ефектів. Крім того , у випробовуваних значно знизився кров’яний тиск , і покращився антиоксидантний статус .

Антиоксидантна та протизапальна дію деяких спецій і трав допоможуть вам поліпшити загальне самопочуття. Трави мають низьку калорійність , збільшують лікарську цінність їжі і дозволяють знизити артеріальний тиск. Додавайте їх в супи , салати , рибні , м’ясні , овочеві страви і будьте здорові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ ПРИ ПРОБЛЕМАХ З ТИСКОМ

ТРАВИ В БОРОТЬБІ ІЗ ЗАЙВОЮ ВАГОЮ