Перші міжнародні науково обґрунтовані рекомендації з лікування захворювань ясен, які зачіпають 50% всіх дорослих, опубліковані 27 липня в журналі клінічної періодонтології (Journal of Clinical Periodontology), офіційному виданні Європейської федерації пародонтології (EFP).

Пародонтит, часто званий захворюванням ясен, вражає приблизно половину дорослих. Важкий періодонтит є шостим найбільш поширеним захворюванням у світі. Захворювання викликає запалення ясен, які стають червоними, опухлими і можуть кровоточити під час чищення зубів – це імунна реакція організму на бактерії, які накопичуватися на зубах. Якщо не лікувати, запалення поширюється на зв’язки і кістки, що підтримують зуби, викликаючи ослаблення і втрату зубів.

Що ви можете зробити, щоб запобігти захворюванням ясен:

  • Ретельно чистіть зуби частіше, ніж раз на день, використовуючи ручну або електричну зубну щітку.
  • Між вашими зубами щодня використовуйте Міжзубні щітки (або зубною ниткою, якщо зазори занадто вузькі).
  • Спеціальні полоскання рота або зубні пасти можуть бути використані поверх чищення, щоб зменшити запалення.
  • Не паліть, підтримуйте здорову вагу, дотримуйтеся збалансованої дієти, займайтеся спортом, знімайте стрес.
  • Якщо у вас діабет, контролюйте рівень цукру в крові.

Професор (Йен Чаппл) Iain Chapple, голова Guideline Chair, сказав:

“Пародонтит викликаний скупченням бактерій в порожнині рота, яке викликає руйнівну імунну відповідь, а не захисну, і руйнує підтримуючу зуби кістку і бактерії. Реакція частково успадковується генетично, але в значній мірі обумовлена курінням і споживання рафінованого цукру, поганими звичками гігієни порожнини рота”.