Особливо вікові зміни помічають жінки, так як зниження рівня статевих гормонів позначається на метаболізмі.

Дієтологиня Олена Кален у своєму Instagram розповіла, як жінкам після 40 років скинути вагу і налагодити метаболізм, не нашкодивши при цьому організму. Вона нагадала, що жорсткі дієти можуть завдати шкоди, особливо в зрілому віці, так як змінюється метаболізм, а організм стає більш сприйнятливий до того, що ми їмо, особливо, до нестачі поживних речовин. Тому монодієти – поганий варіант.

Естроген, виробництво якого знижується з віком, бере участь в обмінних процесах і допомагає зберегти емоційну стабільність. Через його брак виникає занепад сил, дратівливість, швидка стомлюваність. Але це не привід відмовлятися від спорту – зберегти здоров’я і поправити фігуру можна тільки за допомогою фізичних навантажень. Правильне харчування не принесе бажаного результату без фізичних навантажень.

Також варто додати в раціон продукти, які допоможуть збільшити виробництво естрогену або містять речовини, подібні з цим гормоном. Це лляна олія, гранати, яблука, абрикоси, квасоля та інші бобові, селера, баклажани, шпинат, горіхи, м’ясо птиці, риба, морепродукти.

Після 40 років важливо тримати під контролем цукор і холестерин. Бажано скоротити кількість в раціоні кількість швидких вуглеводів, трансжирів і продуктів, які сприяють підвищенню рівня холестерину.