Щоб зберегти здоров’я, жінка повинна якомога краще розуміти своє тіло і процеси, які з ним відбуваються. І хоча сьогодні доступ до інформації практично необмежений, багато часто не можуть відповісти на важливі питання про власні груди. Прийшов час дізнатися факти, розвінчати міфи і стати трішки більш спокійним і впевненим у собі.

1. Чому перед менструацією груди важчають?

Це викликано підвищенням рівня жіночих статевих гормонів (естрогену і прогестерону), яке відбувається за 1-2 тижні до початку менструації. І якщо ви страждаєте від ПМС, швидше за все груди також стануть гіперчутливими і болючими. Щоб не провокувати негативні симптоми, під час менструації утримайтеся від кофеїну і сигарет.

2. Чому навколо сосків росте волосся?

У різні періоди життя у нас бувають гормональні сплески, тому ріст волосся навколо сосків вважається нормою. Ареола має волосяні фолікули, і деякі жінки більш схильні до їх «пробудження». Однак приводом для занепокоєння є гірсутизм – надмірний ріст волосся за чоловічим типом (на підборідді, верхній частині грудей, внизу живота, на спині).

3. Чому одна грудь більша за іншу?

Парні органи, до яких відносяться і молочні залози, ніколи не бувають дзеркальним відображенням один одного. Різниця в розмірах – нормальна. Однак якщо явні зміни з’явилися недавно, зверніться до мамолога: це може виявитися симптомом мастопатії або інших серйозних захворювань.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах
4. Чому сверблять соски?

У нормі соски не повинні свербіти: найчастіше такий симптом свідчить про їх сухість або наявності мікротравм. Іноді сверблячка сосків є ознакою екземи. В такому випадку він супроводжується почервонінням і лущенням. Екзема сосків часто виникає під час вагітності або годування груддю.

Щоб уникнути сухості сосків, використовуйте зволожуючі креми, бальзами або кокосове масло.

здоров'я грудей

5. Чи справді дезодоранти викликають рак грудей?

Черговий медичний міф: використання дезодоранту, в складі якого містяться органічні солі алюмінію, закупорює потові залози і протоки, перетворюючи здорові клітини молочної залози в ракові. Але на сьогоднішній день не існує жодного медичного дослідження, яке підтверджувало б цю теорію. Одним приводом для занепокоєння менше!

6. Як часто ущільнення в грудях виявляються небезпечними?

У 8 з 10 випадків ущільнення в грудях не є небезпечними, але щоб зрозуміти це, потрібно уважно проаналізувати свій менструальний цикл.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

Якщо ви намацали грудочку перед місячними, швидше за все, він зникне ще до їх завершення: гормони викликають зростання вузликів в тканинах молочної залози, але такі доброякісні кісти розсмоктуються через кілька днів. Якщо ж ви відчуваєте ущільнення в грудях постійно, незалежно від циклу, обов’язково покажіться лікареві: УЗД, мамографія та інші аналізи прояснять ситуацію.

7. Коли ми повинні проводити самообстеження грудей?

Жінка зобов’язана досконально дізнатися про своє тіло. Перше самообстеження може бути страшним, але як тільки ви краще познайомитеся з тканинами молочної залози, їх нормальною структурою і ущільненнями, ви легко розпізнаєте можливі аномалії.

Кращий час, щоб перевірити груди – перший тиждень після менструації, коли гормональні зміни в залізистих тканинах йдуть на спад. Більшість лікарів рекомендують проводити самообстеження щомісяця.

8. У якому віці потрібно зробити першу мамографію?

Доктора все ще не прийшли до єдиної думки, коли потрібно починати і як часто проходити мамографію. Американська колегія акушерів-гінекологів стверджує, що першу процедуру варто зробити в 40 років, після чого обстежитися кожні два роки. Починаючи з 50 років перевіряти груди потрібно щороку. Американська організація раку радить відвідувати мамолога з 45 років, а з 55 проходити діагностику щорічно.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Мамографія та діагностика раку грудей

Все ще можете зважитися? Враховуйте індивідуальні ризики раку грудей:

  • Близькі родичі з діагнозом «рак молочної залози».
  • Ранній початок менструації (до 12 років).
  • Пізня перша вагітність (після 30 років).
  • Індекс маси тіла більше 30.
  • Малорухливий спосіб життя.
  • Наявність інших захворювань молочних залоз (мастит, мастопатія).
9. Які зовнішні чинники шкодять нашим грудям?

Головні «злочинці», що ставлять під загрозу здоров’я жіночих грудей: низький рівень вітаміну D, часте вживання жирного м’яса, смаженої їжі, алкоголю, ожиріння, відсутність фізичної активності. Не можна забувати і про патогенних факторів навколишнього середовища: випромінювання, хімічні речовини, промислові викиди і інші забруднювачі, які роблять тканину молочної залози більш сприйнятливою до хвороби.

10. Що ми повинні робити, щоб уникнути раку молочної залози?

4 корисні речі, які ви зобов’язані зробити для своїх грудей:

  • Їсти більше яскравою рослинної їжі.
  • Обмежити вживання алкоголю.
  • Регулярно робити зарядку.
  • Контролювати вагу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 ФАКТІВ ПРО ЖІНОЧІ ГРУДИ, ЯКИХ ВИ НЕ ЗНАЛИ

ВІДНОВЛЕННЯ ГРУДЕЙ ПІСЛЯ ВАГІТНОСТІ

СПЕЦІАЛЬНИЙ МАСАЖ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ГРУДЕЙ