ГоловнаНовини Здоров'яМолочні продукти знижують ризик діабету і гіпертонії

Молочні продукти знижують ризик діабету і гіпертонії

Велике за масштабами дослідження показало зв’язок між активним вживання молочних продуктів і зменшенням ризику діабету, а також гіпертонією. Досить вживати всього дві порції в день.

Молочні продукти

В ході об’ємного дослідження його автори встановили, що не менше двох порцій молочних продуктів щодня зменшують ризик розвитку діабету і гіпертонії, а також метаболічного синдрому. Так називається поєднання двох і більше розладів, що збільшують ризик серцево-судинних хвороб. У дослідженні взяли участь 147 812 осіб з 21 країни, воно опубліковано в останньому випуску журналу BMJ Open Diabetes Research & Care.

Відразу кілька досліджень, що оцінюють ризики метаболічного синдрому, гіпертонії і діабету, відзначили позитивний вплив молочних продуктів. У дослідженнях брали участь жителів великої кількості країн у віці від 35 до 70 років, за якими спостерігали трохи більше 9 років. Всі вони заповнювали специфічні запитальники, що стосуються харчування, за якими враховувався, в тому числі, і рівень молочних продуктів в раціоні. До них відносили молоко, йогурт, сир і тому подібні продукти.

Читайте також:  Учені з'ясували, що викликає важку форму COVID-19

Вчені брали до уваги інші фактори на зразок віку, статі, куріння, рівня освіти, ваги і зросту, об’єму талії і тиску. Цукор в крові вимірювався за регулярними аналізами, які також враховували показники холестерину. Було встановлено, що підвищене вживання жирних молочних продуктів пов’язане зі зниженням ризику гіпертонії і діабету. Під словосполученням підвищене вживання малися на увазі два і більше молочних продуктів в день. При такому обсязі ризик гіпертонії і діабету зменшувався, відповідно, на 11% і 12%. Якщо в добу вживалося три молочних продукти, то це зниження становило 13% і 14%.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News