Як повідомили вчені Пенсільванського університету, через прийом таблеток від підвищеного тиску може виникнути небезпечний побічний ефект.

На думку експертів, часте вживання таких препаратів може завдати шкоди кровоносній системі, оскільки таблетки сприяють потовщенню стінок судин. Після перевірки бази гіпертоніків з Пенсільванії медики встановили, що у більшості з них ліки спровокували розвиток серцевої недостатності. Таким чином, наголошується в дослідженні, вийшло так, що ті препарати, які повинні боротися з наслідками підвищеного тиску, навпаки, можуть їх спровокувати.

Відзначимо, що якщо люди з підвищеним тиском відмовляться від прийому відповідних ліків, наслідки можуть бути катастрофічними. Практично у кожного препарату є побічні ефекти, і в даному випадку ризик виправданий. У будь-якому випадку, призначати і скасовувати ліки повинен тільки лікар.

Інша справа, що в більшості випадків знизити так званий «робочий» тиск допоможе зміна способу життя, і тоді можна буде відмовитися від таблеток.

В першу чергу, потрібно нормалізувати вагу і переглянути свій раціон. Відомо, що солона їжа підвищує артеріальний тиск, тому від неї потрібно відмовлятися. Важливо дотримуватися рухову активність. Наприклад, можна здійснювати прогулянки в швидкому темпі протягом 40-60 хвилин.

Джерело: 7mednews