Гонорея – це підступна венерична хвороба, яку можна “зловити” не тільки під час сексу.

Гонорея – це одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом. Ми можемо заразитися нею під час статевого акту, але також через відсутність достатньої гігієни, а також використання громадських туалетів. Як її розпізнати і чи можна її повністю вилікувати?

Що таке гонорея?

Гонорея – це венеричне захворювання, яке викликає бактерія у вигляді диплокока гонореї Neisseria gonorrhoeae. Мешкає вона у вологих місцях тіла – в сечо-статевих шляхах, в прямій кишці, порожнині рота і т. д. Ви можете заразитися нею під час сексу – також орального або анального сексу, – але не тільки. Інфекція може з’явитися, коли ми використовуємо предмети, що належать хворій людині, наприклад, губки або рушники, коли ми сідаємо на сидіння унітазу, на якому сидів раніше, хтось хворий, і навіть тоді, коли ми спимо в одному ліжку з людиною, яка має трипер. Давайте будемо пам’ятати, що не можна ділитися з кимось особистими речами, не міняти нижню білизну або костюми купання.

Читайте також:  Три білі продукти, які потрібно їсти менше для збереження здоров'я

Гонорея – небезпечна хвороба, яку, якщо не лікувати належним чином, це може навіть призвести до безпліддя. Піддаються їй також новонароджені, які можуть заразитися хворобою від матері в процесі пологів. У них гонорея може призвести до інфекції тканин ока.

Гонорея – симптоми

Симптоми гонореї не очевидні і однозначні – тому їх часто недооцінюють. Між тим, якщо не лікувати хворобу це призведе до запалення придатків у жінок, а у чоловіків – запалення яєчок. Перші симптоми захворювання можуть з’явитися вже через кілька днів після сексу з інфікованою людиною.

Жінкам, увагу слід звернути на свербіж в області заднього проходу, виділення з піхви, біль під час статевого акту, лихоманку, міжменструальні кровотечі і дискомфорт у нижній частині живота. У чоловіків же – біль і печіння сечовипускального каналу, набряк яєчок, мутні виділення з сечовипускального каналу, свербіж і інфекції в області прямої кишки, запалення головки статевого члена і болючість яєчок.

Читайте також:  Симптоми серцевого нападу у жінок можуть виникати за місяць до удару
Гонорея – лікування

При лікуванні гонореї важливо, щоб лікувались обидва партнера. Лікування полягає в прийомі пеніциліну та інших ліків під наглядом лікаря. На щастя, трипер можна повністю вилікувати – після принаймні трьох днів проводиться контрольне обстеження, яке оцінює чи пацієнт вже здоровий.