Прохолодну літню солодкість – морозиво – обожнюють як малюки, так і зрілі люди. У спекотні дні людина бажає охолодитися, і в такий час тримати в долоньках кольорові обгортки, смачні ріжки і морозиво на паличці – це одне задоволення, але чи приносить користь прохолодні ласощі? І чи здатне воно спровокувати якісь хвороби? Давайте досконально зануримося в цю проблему і знайдемо відповіді на хвилюючі питання. Ми з’ясували все про морозиво і його шкоду для здоров’я.

Ангіна

Якщо, коли ви були дитиною, вас залякували (а ви тепер лякаєте свого малюка), що морозиво викликає застуду, то пора, нарешті, дізнатися правду про це. Гострий тонзиліт або погіршення стану при перманентному тонзиліті (що і називається ангіною) провокують стафілококи, стрептококи та інші мікроорганізми, але зовсім не прохолода.

Але літні ласощі може викликати інші заразні захворювання: іноді його зберігають неналежним чином, внаслідок чого в ньому в деяких випадках починає розмножуватися мікроб під назвою лістерія, який тягне за собою інфекційне захворювання кишечника – лістеріоз. Далі йдуть всілякі ускладнення, пов’язані з цим: від патологій шлунково-кишкового тракту до нестачі рідини.

А дослідники з Державної лабораторії, розташованої в німецькому населеному пункті Гессен, здійснили аналіз морозива на вміст хвороботворних мікробів і знайшли сальмонелу та інші бактерії. Фахівці стверджують, що шкідливі мікроби розмножуються в десерті через неналежну температуру, і коли його кілька разів дістають з холоду і знову поміщають в холод.

Читайте також:  5 простих порад , як зміцнити спину

Деякі помічають, що після морозива виникають неприємні відчуття в гортані, але так буває досить часто – в результаті впливу холоду судини насправді стають вузькими, а також пошкоджується охоронна функція слизових. Простіше кажучи, коли людина їсть десерт, її імунна система трохи порушується, але якщо у любителя насолод немає ніяких соматичних проблем, то це не спричинить за собою серйозних наслідків. А в деяких випадках поласувати морозивом навіть необхідно: так, у європейських країнах лікарі часто призначають його саме для згладжування неприємних відчуттів в гортані при простудних захворюваннях – вплив холоду на слизові знижує негативні прояви.

Біль в голові

Морозиво і біль в голові, як може здатися, не мають нічого спільного. Проте в даний час є інформація про феномен «мозкового переохолодження». Саме так іменуються скороминучі болісні відчуття, які тягне за собою несподіване прискорення циркуляції крові у передній мозковій церебральної артерії, що виникає після прийняття в їжу прохолодною їжі. Біль проходить відразу ж після того, як робота артерії налагоджується.

Проводилися також деякі наукові експерименти, завдяки яким вдалося простежити взаємозв’язок між «мозковим переохолодженням» і мігренню. Люди, нерідко страждають мігренню, більш чутливі до болю, зумовленого прохолодою, ніж індивіди, які ніколи не піддавалися мігрені. Отже, морозиво імовірно здатне стати стимулом до виникнення мігрені. Однак це зовсім не означає, що необхідно виключити цей десерт зі свого меню.

Читайте також:  Лікар рекомендує 7 кращих продуктів для сніданку, щоб зменшити біль при артриті

Наприклад, тому, що фахівці з Японії переконані: морозиво може удосконалити функціонування сірої речовини. У людей, які з’їдали на сніданок пару ложечок холодних ласощів, помітно поліпшувалися реагування, здатність до запам’ятовування і функція сприйняття відомостей, що приходять ззовні. Офіційні дослідження підтвердили користь такого сніданку для людини.

Проблеми з шлунково-кишковим трактом

Неприємні симптоми з боку органів травлення при вживанні морозива – далеко не завжди наслідок несумлінності виробників, які халатно відносяться до особливостей зберігання десерту. У деяких випадках здуття, неприємні відчуття, пронос і підвищене газоутворення в кишечнику можуть говорити про алергію на лактозу (також її називають молочним цукром).

Недостатність молочного цукру набагато більш поширена, ніж можна припустити. Якщо її прояви знайомі вам на власному досвіді, відвідайте лікаря і віддавайте перевагу морозиву, а солодкому льоду. Не відмовляйте собі в цих ласощах, просто враховуйте особливість свого організму.

Ожиріння

Якщо ви ретельно стежите за станом своєї фігури, то вам завжди необхідно пам’ятати про калорійність прохолодних ласощів. У ста грамах пломбіру на вершках – до двохсот п’ятдесяти калорій. Крім усього іншого, пломбір відрізняється високою концентрацією жирів.

Читайте також:  Судинозвужувальні краплі можуть нашкодити стану мозку та серця

А ось у фруктового льоду енергетична цінність набагато нижче (всього сімдесят дев’ять калорій на сто грам), але ці кольорові прохолодні десерти, швидше за все, не принесуть ніякої користі – нерідко замість стовідсоткових соків з вмістом клітковини виробники застосовують нектари, розведені водою, а в них дуже багато цукру. Подібні ласощі не зможуть нашкодити організму (якщо не їсти відразу багато), але й оздоровити його не здатні.

Основна загроза сорбету – це сироп з цукру, який домішують до соку або пюре з фруктів. Якщо ж сиропу (або спирту, який теж може міститися у складі таких ласощів) немає, то можете не вагаючись віддати перевагу сорбету – він відмінно остудить ваш організм. Можна сподіватися, що він буде містити більше фруктових мікроелементів, адже всі знають, що вони в холодному вигляді зберігають всю свою користь.

Морозиво не здатне завдати серйозної шкоди організму, якщо їсти ці літні ласощі в міру. Купуйте десерт у красивих ріжках і кольорових обгортках у давно знайомих магазинах, приймайте до уваги особливості зберігання, термін придатності і свої захворювання, щоб безневинна річна витівка не спричинила за собою негативні наслідки з боку вашого організму.