Наявність п’яти і більше дітей може збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань у жінки. До такого висновку прийшли американські вчені з Школи медицини Уейк Форест в Північній Кароліні.

Дослідники з США спостерігали за 855 жінками з середнім віком 45 років, що проживають в Чикаго, Майамі, Сан-Дієго і Нью-Йорку. Вони виявили, що матері, які мали 5 і більше дітей, у три рази частіше стикалися з хворобами серця, які приводили в серцевої недостатності, в порівнянні з тими своїми віями, хто мав менше дітей.

“Під час вагітності для того, щоб жінка могла витримати плід, її серцево-судинна система проходить через різку адаптацію, – говорить автор дослідження доктор Шивані Агарвал. – Ці зміни включають в себе потовщення серцевого м’яза, що може призвести до збільшення маси серця на 50 %, а також збільшення таких показників, як серцевий викид і ритм серцебиття. Всі ці зміни є оборотними, проте дослідження показують, що у жінок, які пройшли через безліч повторних вагітностей, ці зміни можуть зберігатися “.

Попередні дослідження також виявили зв’язок між повторними вагітностями і ризиком хвороб серця, але американські вчені проводили свої спостереження серед іспаномовних жінок, які більш схильні до народження безлічі дітей. У 85% жінок, що мали 5 і більше дітей, спостерігалися проблема з серцем під назвою діастолічна дисфункція, що представляє собою зниження продуктивності серця в розслаблюючій фазі серцевого циклу.

Читайте також:  Популярні солодкі напої вдвічі збільшують ризик раннього раку кишечника

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СПРОСТОВАНІ МІФИ ПРО НАСТАННЯ ВАГІТНОСТІ

ОСНОВИ УСПІШНОЇ ВАГІТНОСТІ

АЛКОГОЛЬ І ВАГІТНІСТЬ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News