Журнал Cell Reports опублікував дані, отримані дослідниками з Ексетерського і Копенгагенського університетів. Ці дані свідчать: у деяких людей є генетична особливість, в силу якої вони залишаються худорлявими, навіть поїдаючи багато солодкого.

Вважається, що високий рівень простих вуглеводів у раціоні, джерелом яких як раз і є солодкі продукти, веде до зайвої ваги і ожиріння. Фізіологічно механізм засвоєння вуглеводів організмом такий, що в ньому при цьому відбувається накопичення жирової тканини.

Але дослідники з’ясували: чи буде людина насправді повніти через те, що їсть багато солодкого, залежить від її генетичної природи.

У 2017 році було виявлено, що існує алель гена FGF21 – її володарі в середньому їдять більше цукру, ніж інші люди. Автори нового проекту вивчали особливості цього гена ласунів у європейців. Ними були проаналізовані дані 450 тисяч чоловік.

Вчені встановили, що існує парадоксальна закономірність: носії вищезгаданої генетичної варіації хоч і були з народження схильні до вживання великої кількості солодкого, відрізнялися низьким процентом жирової тканини в тілі у порівнянні з іншими людьми.

Фахівцям поки не ясно, які саме процеси в організмі сприяють тому, що генетичні ласуни не повніють. Вони заявили, що алель гена FGF21 вимагає подальшого уважного вивчення.

Крім того, отримані вченими факти говорять про те, що подібна генетична мутація пов’язана з деякими негативними щодо здоров’я ефектами. Зокрема, за словами дослідників, вона може робити людей схильними до підвищеного кров’яного тиску. Також було помічено, що носії даного генетичного варіанту часто володіють фігурою «яблуко», при якій спостерігаються підвищені ризики виникнення діабету і серцево-судинних захворювань.

Джерело: МедікФорум