Те, що ми п’ємо протягом дня, суттєво впливає на здоров’я та зовнішність. Правильне харчування – в основі збереження гарного самопочуття та продовження молодості. І хоча немає способу зупинити процес старіння, можна включити до свого раціону продукти, які допоможуть старіти максимально здоровим чином.

Не допускайте зневоднення

Однією з багатьох поширених проблем, які можуть прискорити процес старіння, є хронічне запалення. Воно посилюється через зневоднення, повідомляє портал Eat This, Not That! Лікар медичних наук Дана Елліс Ханнес каже, що вода не просто оздоровлює організм, вона буквально продовжує життя. Автори опублікованого в Nutrition Reviews дослідження з’ясували, що зневоднення пов’язане з ризиком передчасної смерті та хворобами.

Пийте чорну каву

Кава – прекрасний протизапальний напій, багатий на поліфеноли та антиоксиданти, які нейтралізують вільні радикали та зменшують стрес та запалення в організмі. Однак мається на увазі звичайна чорна кава без добавок. Велика кількість доданого цукру у напоях пов’язана з високим рівнем запалення.

Регулярно пийте трав’яний чай

Більшість трав’яних гарячих чаїв несуть серйозну користь для здоров’я завдяки вмісту в них фітонутрієнтів, багато з них мають протизапальну дію, каже доктор медичних наук Тріста Біс. Наприклад, чай із гібіскусу є джерелом вітаміну С, який може зменшувати запалення у пацієнтів з діабетом або високим рівнем цукру в крові.

Додайте авокадо у свій смузі

Авокадо не тільки надасть смузі кремоподібного смаку, але й наповнить його поживними речовинами, які можуть допомогти зменшити запалення і уповільнити старіння.

В авокадо багато корисних жирів (мононенасичених), які знижують маркери запалення в крові. Вони також багаті на поліфеноли-антиоксиданти, які корисні для серцево-судинної системи, наприклад знижують рівень холестерину, а також вітаміном Е, який може допомогти тим, хто бореться з сухістю шкіри. І, нарешті, авокадо містить невелику кількість каротиноїду лютеїну, який важливий для збереження гарного зору в похилому віці.