Дослідження показало, що звичка ділити постіль з коханим партнером підвищує якість сну. Це особливо важливо, якщо врахувати, що проблема безсоння та нестачі сну стала хронічною для сотень мільйонів людей.

Вчені встановили, що звичка спати разом із коханою людиною дуже корисна для якості сну. Учасники дослідження розповідали, наскільки часто вони сплять разом із партнерами чи поодинці, а вже потім відповідали на цілу низку питань щодо якості сну.

Результати експерименту показали, що, в середньому, ті, хто воліє спати зі своїми коханими, мали більш довгий і глибокий сон, а також менший рівень втоми. Якщо вам це все ще непереконливо, то такі люди і прокидалися рідше ночами, порівняно з тими, хто спав поодинці.

З першого погляду це здається дивним, оскільки деякі партнери вважають за краще повертатися, штовхатися під ковдрою і навіть голосно хропіти, що не сприяє зміцненню якості сну.

Але судячи з усього, якщо ви дійсно любите людину, то її перебування поруч із вами під час сну діє заспокійливо, і деякі недоліки просто ігноруються.

Причому важливим є те, з ким саме ви ділите ліжко. Наприклад, дослідження показало, що й батьки сплять разом із дітьми, то вони якість сну виявляється набагато нижчим. Отже, від цієї звички краще відмовитися.

Дослідження було спостережливим, воно пояснює, чому сон удвох виявляється глибшим і тривалим. Але романтичний бік життя партнерів, напевно, є визначальним.

Навряд чи сон двох подружжя, яке смертельно набридло один одному, буде настільки ж задовільним, ніж якщо вони продовжать спати в різних кімнатах.