Свою звичну ранкову чашку кави можна зробити більш корисною для здоров’я, додавши деякі інгредієнти. Спробуйте варіанти напою з корицею, куркумою, какао, маком.

Згідно з даними журналу “Healthline” звичка вживати каву може покращувати роботу серця, але додавання в ранковий напій корисних інгредієнтів може розширити потенціал її користі. Ось з чим фахівці радять пити каву.

Кориця. Дослідження Національного центру біотехнологічної інформації говорить, що ця спеція багата антиоксидантами, що захищають клітини серця і мозку від руйнівного для них окисного стресу. На думку експертів, найкраще використовувати цейлонську корицю.

“Кориця вносить величезний внесок у справу зміцнення імунної системи. Додайте в чашку кави половину чайної ложки і розмішайте”, – радять вони.

Читайте також:  Лікар рекомендує потужну добавку для запобігання утворенню тромбів

Імбир. Додавши його в каву, ви отримаєте не тільки злегка гострий смак напою. Імбир має протизапальну дію на організм, також може бути засобом від м’язового болю, підтримує травлення, знижує рівень холестерину.

“Найкраще змішати з кавою дрібно тертий корінь”, – кажуть фахівці.

Куркума. Її активний інгредієнт куркумін має потужний протизапальний ефект, покращує функції печінки, допомагає при лікуванні депресії.

“Змішайте куркуму з дрібкою перцю – так організм її краще засвоює. Почніть з чверті чайної ложки, доданої в ранкову каву, і поступово збільште дозу до чайної ложки”, – рекомендують дієтологи.

Мак. Він містить близько 20 амінокислот, багатий вітаміном С. Завдяки його дії поліпшується фертильність організму, підтримується здоровий баланс гормонів.

Читайте також:  Що трапиться з організмом, якщо ви сидітимете в телефоні перед сном: чотири наслідки

“Щодня можна вживати від однієї до трьох чайних ложок порошку маку”, – уточнюють нутриціологи.

Какао. Какао-боби відносяться до категорії суперпродуктів: їх інгредієнти можуть знижувати високий кров’яний тиск, мають властивість антидепресантів. Також це найбагатше рослинне джерело заліза, містить багато антиоксидантів.

“Найбільшу користь здоров’ю приносить використання органічного сирого какао, оскільки воно містить найбільш значну кількість специфічних амінокислот, що поліпшують роботу мозку”, – розповіли науковці.