Зазвичай звична поза під час сну вибирається людиною несвідомо. Однак це може серйозно вплинути на здоров’я. Медики пояснили, як сон на боці, животі і в іншому положенні пов’язаний з розвитком різних захворювань і недуг, про це повідомив Focus.de.

Сон на боці. Як пояснюють медики, люди, які звикли засипати на правій стороні, ризикують зіткнутися з хворобами шлунка. У такому положенні тіла шлункова кислота може легко перетікати в стравохід. Крім того, в цій позиції ускладнюється робота підшлункової залози, тому що шлунок тисне на неї. Як показують дослідження, люди, які звично сплять на правому боці, вдвічі частіше стикаються з розвитком печії і проблем з травленням ніж ті, хто спить на лівому.

Також у сплячих на правому боці більше проблем з серцем, ніж у «лівшів». Це пов’язано з тим, що головна артерія організму зігнута вліво, пояснили фахівці.

У той же час, медики помітили, під час сну на боці важливо не тільки, яка це сторона тіла, але і те, як у людини розташовуються руки і ноги.

“Поза ембріона з зігнутими руками і ногами часто пов’язана з болем в шиї і спині. Для спини краще, коли при бічному сні верхня нога злегка підтягнута, а нижня витягнута”, – наводиться їх думка.

Сон на спині. Що стосується сну на спині, в такому положенні тіла можуть виникати проблеми з диханням.

“Якщо ви спите на спині, ваш язик може запасти в горло. Дихальні шляхи при цьому звузяться, з’явиться храп. Якщо звуження є серйозним, дихання може навіть зупинитися. Люди далеко не завжди здогадуються про те, що у них є таке порушення, але у вигляді наслідків нічних зупинок дихання можуть розвиватися гіпертонія і високий пульс, збільшують ризик серцевого нападу та інсульту”, – розповіли лікарі.

Сон на животі. За їх словами, такий сон може бути корисний для хребта, оскільки при цьому полегшується навантаження на міжхребцеві диски (так їм легше підтримувати природну кривизну хребта). Людям з проблемами попереку може бути корисним спати в такій позі, але все ж при цьому положення тіла повинно змінюватися кілька разів за ніч, додали експерти.