Іноді засипати і нормально висипатися нам заважають не тільки проблеми зі здоров’ям, але і деякі звички, на які ми не звертаємо уваги. Співробітники британської компанії eve Sleep провели опитування, щоб з’ясувати, які звички заважають людям засипати або роблять їх сон неміцним.

На підставі 2000 відповідей був складений список суб’єктивних причин, які заважають засипати більшості людей:

  • Більшість опитаних погано засинають після перегляду телевізора або використання різних електронних гаджетів, таких як смартфони або планшети. І це цілком логічно, так як світло від екранів цих пристроїв, як відомо, дійсно може вплинути на сон.
  • Читання звичайної паперової книги покращує сон: 30% учасників опитування добре засинають, якщо читають перед сном книгу.
  • Багато засипають удвох гірше, ніж на самоті: 44% учасників опитування засипали краще окремо від партнера. А ще 30% опитаних зізнавалися, що хропіння партнера нерідко заважає їм спати.
  • Засипати на спині, за словами учасників опитування, виходить гірше. Найкраще засинати на правому боці – тільки один із двадцяти учасників опитування добре засинає, лежачи на спині.
  • Світло теж заважає заснути. 40% опитаних довго не можуть заснути в присутності джерел світла.

Джерело: news.am