Вживання фруктів ввечері буває небажаним, оскільки це може негативно впливати на травлення, сприяти появі зайвої ваги через високий рівень фруктози.

Деякі фрукти краще не вживати ввечері, – чому експерти радять це, пише німецьке видання Focus.

Печія ночами. При чутливому шлунку, схильності до печії фахівці вважають за потрібне утримуватися ввечері від кислих фруктів. Їх споживання підсилює вироблення шлункової кислоти і підвищує ризик того, що вночі відбудеться її викид зі шлунка в стравохід. З цієї ж причини не потрібно лягати відразу після вживання фруктів, замість цього краще походити пішки.

Здуття. З’їдені ввечері плоди зажадають перетравлення, яке буде відбуватися вночі. В результаті може порушитися сон, живіт почне бурчати, «булькати». Нерідко при цьому фрукти перестають нормально перетравлюватися, затримуються в товстій кишці, що сприяє здуттю.

Читайте також:  Експерти розповіли про корисні властивості житнього хліба

Клітковина фруктів, що розщеплюється кишковими бактеріями, створює гази в якості побічних продуктів, але з проблемою метеоризму і здуття допомагає впоратися фізична активність, рух. Відзначається, що їх споживання у вечірній час може давати неприємне відчуття ситості, скупчення газів, викликає порушення сну саме через малорухливість людей.

Зайва вага. Ще одна причина, чому експерти радять не вживати фрукти ввечері. Великі дози фруктози, як і інших простих вуглеводів, мають властивість перетворюватися в жир, якщо не використовуються для вироблення енергії. Налягаючи на солодкі фрукти, наприклад, банани, виноград, можна непомітно для себе Додати у вазі. Організм не зможе перетворювати всі поглинені з ними вуглеводи, і почне відкладати надлишки в жирові відкладення.

Читайте також:  Погляньте на свої нігті: лікарі назвали ознаки діабету

Підвищення рівня цукру в крові. Фахівці пояснюють, що фруктоза забезпечує організм швидкою енергією, і вдень це буває корисно для підтримки робочої продуктивності. Але ввечері і особливо вночі організм не потребує настільки істотної енергетичної підживлення, в результаті рівень цукру в крові може підніматися відразу дуже істотно.

Як краще? Експерти радять вживати фрукти в денний час, а ввечері віддавати перевагу тушкованим овочам. Разом з плодами слід з’їдати жир (наприклад, оливкова або лляна олія), це покращує засвоєння корисних речовин.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News