Всього 20 хвилин в день фізичних навантажень навіть у віці 70 років вже наполовину знижує ризик хвороб серця після 80. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Падуї в Італії.

Якщо людина після 70 років присвячує фізичним навантаженням хоча б 20 хвилин в день, то тим самим він скорочує наполовину ризик потенційно смертельно небезпечних проблем з серцем в більш похилому віці.

Італійські дослідники встановили, що чоловіки у віці від 70 до 75 років, які регулярно доглядають за садом і городом, катаються на велосипеді, багато гуляють пішки або виконують інші різновиди фізичних навантажень цієї тривалості, на 52% рідше страждають від серцево-судинних хвороб, в порівнянні зі своїми фізично неактивними ровесниками.

Літні жінки, які також не забувають займатися спортом, теж знижують цей ризик, хоча і всього на 8%. Дослідники вважають, що змогли довести ідею про те, що краще пізно ніж ніколи, в тому, що стосується фізичних навантажень. Вони зміцнюють серце і знижують артеріальний тиск, захищаючи серце і судини.

Вчені стверджують, що отримані ними висновки переконливо підтримують рекомендації на адресу людей різного віку починати регулярні тренування в будь-який період свого життя. Багато людей не робить цього тому, що вважають себе вже занадто літніми для спорту. Але дослідження однозначно показує, що позитивний ефект від цих тренувань доступний практично представникам всіх вікових груп.