Як організму шкодять енергетики. У наші дні все більшу популярність здобувають енергетичні напої. Вони можуть продаватися скрізь – в барах і нічних клубах, в магазинах або кіосках, і навіть в тих місцях, де їх вже ніяк не варто очікувати, – у фітнес-клубах або тренажерних залах.

Якщо вірити рекламі, енергетики додають сил, забезпечують бадьорість і відмінне самопочуття, що дає можливість довгий час бути активним не випробовувати втоми. Однак про шкоду подібних стимуляторів немає ні слова.

Енергетичні напої особливо популярні серед молоді. Їх вживають студенти перед сесією, офісні працівники, втомлені водії або тусовщики.

Зазвичай енергетики продаються в алюмінієвих баночках по 0,33 або 0,5 л. За смаком вони нагадують звичайну солодку газовану воду з досить приємним ароматом. При їх вживанні мало хто замислюється про те, що ховається всередині енергетика. Однак найчастіше їх вживання призводить до суттєвих проблем зі здоров’ям.

Енергетики можуть бути алкогольними та безалкогольними, і останні не мають обмежень щодо продажу та можуть бути продані навіть дітям і підліткам. І з цієї точки зору шкода енергетиків, які не мають алкоголю в складі, набагато вища, особливо при вживанні їх дітьми.

Читайте також:  Онкологія: дефіцит цього вітаміну пов'язаний із «п'ятикратним» збільшенням ризику раку

Склад енергетичних напоїв і вплив на здоров’я

Ніяких чарівних компонентів в енергетичних напоях немає, але енергетики різних виробників можуть відрізнятися за складом харчової «хімії» – ароматизаторів та барвників, підсолоджувачів або яких-небудь інших добавок. В основі ж цих напоїв лежать одні й ті ж базові компоненти.

Одним з основних психостимуляторів у складі енергетичних напоїв є кофеїн. За принципом дії енергетичні напої чимось схожі з кавою, проте шкоду енергетиків набагато сильніша, ніж від вживання навіть дуже великої кількості кави, тому що концентрація кофеїну в енергетиках просто величезна.

Це пояснюється тим, що ніякого контролю і стандартів вмісту речовин в енергетиках немає, і виробники додають до складу компоненти на свій розсуд. У підвищених дозах кофеїн стає справжнім збудником і подразником для організму. Спочатку він підвищує настрій, але поступово перетворюється на бомбу з годинниковим механізмом, комплексно впливаючи на багато органів і системи тіла.

Через кофеїн відбувається підвищення артеріального тиску, що підсилює роботу серця в «аварійному» режимі, сильно його зношує і неминуче призводить до порушень у функціонуванні.

Читайте також:  Названо популярний напій, який підвищує ризик розвитку діабету, раку та гіпертонії

При надлишку кофеїну можуть порушитися циркадні ритми, виникає безсоння і постійне відчуття тривожності. Надлишок кофеїну негативно відбивається на складі кісток, приводячи до вимивання кальцію і остеопорозу, подразнює стінки травного тракту і викликає печію і нудоту.

А суміш кофеїну з алкоголем у складі енергетиків значно посилює негативний вплив напою, діючи в протилежних напрямках – алкоголь гальмує і пригнічує нервову систему, в той час як кофеїн тут же її стимулює. Тіло не може зрозуміти – йому потрібно заспокоюватися або збуджуватися, що призводить до психічних зривів і стресу, і рівень цих порушень залежить від кількості випитого.

Також протилежно вони впливають на серце і судини: кофеїн сильно стимулює серце і судини, а алкоголь їх сильно розслабляє.

Через такі двозначних команд серце буквально вистрибує з грудей і сильно зношується. Як результат, при слабкому серці і схильності може статися інфаркт або зупинка серця.

Крім того, вживання енергетиків викликає залежність, схожу з алкогольною та наркотичною.

Читайте також:  Лікар попередила про небезпеку ранкового кашлю

Крім кофеїну в складі енергетиків є таурин, популярний у тих, хто займається спортом. Хоча у нього самого багато позитивних якостей, але в складі енергетиків він підвищує кислотність шлункового соку.

Шкода енергетиків – цукор і хімія

У енергетиках багато цукру, про шкоду якого давно відомо всім. Цукор здатний збуджувати нервову систему, особливо в комбінації з кофеїном, він також допомагає у відкладенні жирів, порушує складу зубної емалі і призводить до розвитку карієсу.
Крім натуральних цукрів, в енергетиках може міститися і маса цукрозамінників – аспартам, негативно впливає на весь організм, сорбітол та інші.

Крім усього іншого, в цих баночках можна знайти половину таблиці Менделєєва – харчової «хімії» там предостатньо. Все це не може не впливати на організм і призводить до алергії, проблем печінки або обмінним розладам.

Звичайно, в енергетиках містяться і вітаміни і корисні амінокислоти, але їх можлива користь перекривається тією шкодою, що наноситься базовими компонентами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЭНЕРГЕТИКИ СТАЮТ ПРИЧИНОЙ АЛКОЗАВИСИМОСТИ

РЕЙТИНГ ПРОДУКТІВ, ЩО ПСУЮТЬ ДИХАННЯ