Досліджуючи можливі причини раку, вчені переконуються, що його появі можуть сприяти повсякденні звички людей, і деякі можуть здатися вам несподіваними.

Гарячі напої та їжа. Багато людей люблять, щоб обід або вечеря були гарячими і, звикаючи до цього, втрачають чутливість до високої температури їжі і напоїв – вона здається їм цілком нормальною. Тим часом, за даними Міжнародного журналу раку, звичка їсти гарячі супи, а також пити каву або чай температурою вище 65 градусів, асоціюється з підвищеним ризиком раку стравоходу або горла.

Вживання алкоголю. Алкоголь, можливо, не є несподіваним канцерогеном, але його кількість, що вважається ризикованим, вас може здивувати. Щоб знизити ризик розвитку раку і серцево-судинних захворювань, експерти рекомендують вживати спиртні напої в обсязі не більше однієї порції в день для жінок і не більше двох порцій в день для чоловіків. Все, що більше цієї кількості, доводить до раку молочної залози, порожнини рота, горла, кишечника і, найчастіше, печінки.

Читайте також:  5 ознак, що щитовидна залоза може бути хвора

Багато часу в сидячому положенні. Американська серцева Асоціація (AHA) рекомендує дорослим принаймні 75 хвилин активної фізичної активності (наприклад, біг або плавання) або 120 хвилин помірної фізичної активності (наприклад, ходьба) щотижня. Якщо ви працюєте, сидячи за столом, потрібно знаходити можливості більше стояти і ходити. Наявні дані говорять, що люди, які щодня більше двох годин сидять і дивляться телевізор, в значній мірі підвищують свій ризик захворіти колоректальним раком (рак кишечника).

Сон під включений телевізор. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Environmental Health Perspectives , чоловіки з такою звичкою піддаються більшому ризику отримати рак простати. Імовірно вплив штучного світла під час сну заважає виробленню мелатоніну і природному циклу сну, що може негативно впливати на рівень антиоксидантів в організмі, що борються з аномальними клітинами.

Читайте також:  Експерти назвали 7 унікальних цілющих властивостей морквяного соку

Використання зубної пасти з триклозаном. Триклозан використовується як пригнічувач неприємного запаху з рота, а також міститься в деяких антибактеріальних засобах. У США зубна паста та інші гігієнічні товари з цією хімічною сполукою входять до переліку рекомендованих до заборони через їх зв’язок з раком, а також з ендокринними захворюваннями.

Недосип. Національний фонд сну констатує: дорослим людям потрібно спати від семи до дев’яти годин на добу. Саме при такій тривалості сну людське тіло найбільш ефективно відновлює себе, оскільки вночі в ньому включаються процеси, що виправляють клітинні пошкодження, що видаляють токсини з мозку і забезпечують активний метаболізм. Звичка недосипати веде до їх порушення і тому зв’язується вченими з підвищеним ризиком серцевих захворювань і раку.

Читайте також:  Лікар пояснила, чому овочі обов'язково повинні бути присутніми у щоденному раціоні