Представники науки стверджують, що деякі прості зміни способу життя і здорові звички можуть уповільнити старіння, збільшити тривалість життя.

10 хвилин вправ. З точки зору науки, секрет уповільнення старіння полягає в спринті, а не в марафоні: на вправи можна витрачати тільки 10 хвилин в день, але робити це потрібно регулярно. У свою чергу, журнал JAMA Internal Medicine інформує, що 10-хвилинні пробіжки надає омолоджуючу дію на мозок: вони сприяють підтримці когнітивних функцій, які погіршуються з віком. Також є дані про те, що літні чоловіки і жінки, які регулярно займаються спортом, виявляються біологічно майже на 30 років молодше свого хронологічного віку.

Зменшити запалення. За даними Стенфордської медичної школи, до 90% захворювань, пов’язаних зі старінням, включаючи рак, хвороби серця і деменцію, асоціюється з хронічним запаленням. Найбільш ефективним доступним способом боротьби із запаленням є здоровий спосіб життя – рух, недопущення зайвої ваги, повноцінний сон, позитивне сприйняття світу.

Харчування. Вчені Університету Бергена (Норвегія) констатують, що здорове харчування може збільшити тривалість життя на шість-сім років у людей середнього віку і приблизно на десять років у молодих людей – в основному, це відбувається за рахунок зниження ризику серцевих захворювань, діабету і раку. За словами дослідників, довше живуть ті, хто контролює кількість споживаного м’яса і молочних продуктів, уникає солодких напоїв і продуктів з високим рівнем цукру.

Захист від стресу. Дослідження Американської кардіологічної асоціації (AHA) свідчить, що чоловіки, які багато турбуються і нервують, піддаватися більш високому ризику розвитку серцевих захворювань, інсульту і діабету 2 типу, що вкорочують їх життя. Один з найдоступніших способів почати менше переживати – перестати постійно моніторити новини.

Підтримання здорової ваги. Журнал Jama Network Open, посилаючись на дослідження, пише, що люди, які контролюють свою вагу, краще захищені від хвороб старіння, пов’язаних з віковим занепадом когнітивної функції. Надлишок жиру в тілі пов’язаний з більш високим рівнем пошкодження судин і погіршенням кровопостачання мозку – звідси і схильність деменції в її різних проявах.