Багато хто шукає способи зміцнити імунну систему і захиститися від різних захворювань, тому часто вдаються до вживання різних вітамінних добавок. Одним з найвідоміших імуностимуляторів є вітамін С. Але навіть він здатний негативно впливати на здоров’я і викликати побічні ефекти.

За словами лікарів, передозування вітаміну С зазвичай відбувається через його неправильне прийому у вигляді добавок, тому експерти рекомендують отримувати речовину з продуктів.

Серед основних побічних ефектів медики виділяють утворення каменів у нирках. За словами доктора Девіда Ернандеса, вони з’являються через підвищений рівень оксалатів в сечі, пише Eat This, Not That! Щоб цього уникнути, потрібно збалансувати дієту, включивши в неї фрукти, овочі і пісне м’ясо.

Ще одним негативним наслідком надлишку речовини в організмі можуть стати проблеми з травленням. В результаті виникає діарея, нудота і кислотний рефлюкс.

Щоб захиститися від проблем з травленням, потрібно приймати не більше 2000 міліграмів вітаміну С на добу. Відомо, що він також збільшує засвоєння заліза, але його надлишок може привести до серйозних проблем з серцем, печінкою і щитовидною залозою.