Дієта, що включає в себе вживання великої кількості калорій з переважанням протеїну, істотно збільшує ризик інфаркту та інсульту, встановила в рамках нового дослідження група шведських учених.

Відзначається, що багата протеїном дієта популярна серед спортсменів, зокрема бодібілдерів і пауерліфтерів, а також серед веганів, які не вживають продукти тваринного походження, але активно споживають рослинний білок.

У дослідженні, організованому групою експертів з університету Упсали в Швеції брало участь в загальній складності 45 тисяч жінок у віці від 30 до 49 років. Вони харчувалися у відповідності з різними дієтами протягом 16 років і регулярно проходили обстеження у лікарів на предмет різних змін у стані їх здоров’я. За підсумками роботи було встановлено, що дієта, в якій порівняно з нормою збільшено кількість споживаного білка і знижена кількість споживаних вуглеводів, істотно збільшує ймовірність розвитку захворювань серцево-судинної системи.

Читайте також:  Виявлено нового винуватця хвороби Альцгеймера

Було підраховано, що зниження кількості споживаних вуглеводів в структурі дієти на 10% і збільшення кількості білка на 20% в порівнянні з нормою збільшує вірогідність інфаркту на 25%. Подальша зміна дієти у бік збільшення кількості споживаного протеїну також призводить до пропорційного зростання ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Учені поки не можуть пояснити виявлений ефект, оскільки дослідження проводилося виключно статистично, і конкретні процеси, що відбувалися в організмі людей, що харчуються відповідно до тієї чи іншої дієти, проаналізовано не були. Було висунуто припущення, що всьому виною не сама дієта, а спосіб життя, який її супроводжує. Зокрема, було відмічено, що дієта з збільшеною кількістю споживаного білка найчастіше властива спортсменам і веганам.

Читайте також:  Чому небезпечно пити каву натщесерце

У першому випадку, ризик розвитку серцево-судинних захворювань зростає з причини того, що людина навантажує свій організм великою кількістю силових навантажень. Крім того, нещодавно вчені припустили, що культуристи апріорі мають підвищений ризик розвитку хвороб серця, оскільки їх серцевий м’яз змушена переганяє кров по більшій кількості капілярних судин, які автоматично розростаються з зростанням м’язової тканини. До теперішнього моменту зазначена гіпотеза не була підтверджена в дослідженні, проте вчені знаходять її дуже правдоподібною.

Що ж стосується веганів, то численні дослідження вже продемонстрували, що люди, які дотримуються такої радикальної дієти, мають в цілому ослаблене здоров’я, оскільки існує велика кількість вітамінів і мікроелементів, які вони просто не здатні отримати з їжі, яку вони споживають. У такій ситуації комплексно страждає їх організм, у тому числі серцево-судинна система.

Читайте також:  5 продуктів, які допоможуть запобігти облисінню

Джерело: thrombo