Симптоми ревматоїдного артриту часто пов’язують з суглобами, але якщо захворювання тільки розвивається в організмі, воно може подавати сигнали, що дозволяють своєчасно його виявити і за допомогою лікування призупинити. В першу чергу, варто звернути увагу на стан шкірних покривів.

За словами співробітників некомерційної організації Фонд боротьби з артритом (Arthritis Foundation), приводом для візиту до лікаря має стати поява на шкірі червоного висипу. Вона може бути наслідком спровокованої запаленням аномалії кровоносних судин (васкуліт). Якщо вчасно не вжити заходів, поряд з висипом виникають шкірні виразки, що вражають, головним чином, ноги або простір під нігтями.

Лікарі в даному випадку, крім призначення медпрепаратів, коригують раціон харчування пацієнта, роблячи його подібним до середземноморської дієти, коли переважаючими продуктами виступають овочі, фрукти, горіхи, бобові, зерна, злаки і риба. Також рекомендуються фізичні навантаження, найкраще-водні вправи.

Основними ж симптомами артриту є біль, набряки, скутість. В області ураженого суглоба виникають припухлість і почервоніння, підвищується температура тіла.

Медики також перерахували ознаки, що вказують на предіабет.

Джерело: actualnews