Гіпертонія сьогодні все частіше зустрічається навіть серед молоді: причиною тому – вплив стресу і неправильне харчування. Існують продукти, яких потрібно уникати при наявності проблем з кров’яним тиском, оскільки вони надають небезпечний вплив на роботу серця і судин.

Солі. Зловживання нею підвищує кількість натрію в крові і порушує тонкий баланс, знижуючи здатність нирок виводити зайву вологу. В результаті через надлишок рідини і надмірного навантаження на чутливі кровоносні судини, що ведуть до нирок, підвищується тиск. Скорочення кількості солі – одне з найважливіших умов в харчуванні гіпертоніків.

Оброблені продукти харчування і м’ясо. Вони містять багато натрію, що, як вже було сказано вище, сприяє підвищенню кров’яного тиску. Якщо ви стикаєтеся з проблемами тиску, обов’язково скорочуйте споживання продуктів глибокої обробки – у великій кількості вони для вас небезпечні.

Читайте також:  Ранкову каву назвали максимально корисною після хитрості

Консерви. Вживати їх слід лише іноді, як виняток. Консерви можуть бути надзвичайно насичені сіллю, що допомагає довше зберігати продукти, збільшуючи їх термін придатності.

Цукор. Він підвищує ризик гіпертонії, сприяючи збільшенню ваги і дисбалансу в організмі. За даними Американської кардіологічної асоціації, чоловіки і жінки повинні обмежувати споживання цукру кількістю в 9 і 6 чайних ложок відповідно – перевищення цієї дози небезпечно для серця.

Алкоголь. Загальновідомо, що він безпосередньо впливає на печінку, але мало хто знає, що спиртне також сприяє підвищенню кров’яного тиску. Дослідження пов’язують регулярне вживання алкоголю з розвитком гіпертонії і поганим здоров’ям серця. Одна з найбільших небезпек рутинного споживання алкоголю (наприклад, того ж вина) пов’язана з тим, що люди рідко коли вкладаються в рамки норми і знають, де провести межу, про це пише видання Times Now.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News