Лікування зубів – неприємна і часто дуже дорога процедура. Багато людей бояться візиту до стоматолога, а деякі не можуть дозволити собі якісне лікування через його ціни. Тому лікарі радять більше уваги приділяти профілактиці.

Американські медики радять позбутися кількох шкідливих звичок, які загрожують здоров’ю зубів і порожнини рота. Про них розповіло видання Eat This, Not That!

Стоматологи радять не розгризати лід з прохолодних напоїв і алкогольних коктейлів. Зубна емаль може тріснути або відколотися, і контакт з льодом відразу ж дасть про себе знати гострим болем.

У людей, які захоплюються риболовлею, часто з’являється звичка перекушувати волосінь замість того, щоб перерізати її ножем. Американські стоматологи розповідають, що у завзятих рибалок через кілька років в емалі зубів утворюються характерні вм’ятини. Маленькі ножиці або кусачки для волосіні обійдуться набагато дешевше лікування зубів, звертає увагу видання.

Читайте також:  Від запалень, діабету і для здорового серця: названий простий, але корисний фрукт

Деякі люди обкушують нігті, коли нервують. Американські стоматологи пояснюють, що це шкідливо відразу з двох причин. По-перше, в ротову порожнину потрапляє багато небезпечних бактерій. По-друге, при цьому щелепа розташована неприродно, що підвищує ризик її захворювань. Ще одна шкідлива звичка подібного роду-гризти олівці або ручки. Американські стоматологи пояснюють, що люди нерідко ламають про них зуби.

Людям, які захоплюються столярними роботами, експерти радять відучитися від звички тримати цвяхи губами або зубами. Крім небезпеки пошкодити зубну емаль, це може привести до потрапляння в ротову порожнину токсичних речовин.

Особливу небезпеку, на думку лікарів, представляє звичка жувати тютюн. Хоча в такому випадку він і не піддається температурному впливу, як при палінні, але все одно вивільняє безліч токсинів. Фахівці звертають увагу, що жування тютюну значно підвищує ризик виникнення раку стравоходу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News