Незважаючи на те, що розсіяний склероз не вважається звичайним захворюванням, він також не є рідкісним. Згідно з даними Національного суспільства з проблем розсіяного склерозу (США), щогодини комусь ставиться цей діагноз. З цієї причини важливо знати ознаки і симптоми цього захворювання.

Слід зазначити, що типового набору симптомів розсіяного склерозу (РС), який підходить всім, не існує, при цьому багато з них нагадують симптоми інших захворювань. Для однієї людини першим симптомом розсіяного склерозу може бути відчуття оніміння і поколювання, для іншого – запаморочення, а для третього – підвищена стомлюваність. У різних хворих симптоми можуть відрізнятися.

Визначити, чи відноситься той або інший симптом до розсіяного склерозу, може тільки час і лікар. Тривалість симптомів розсіяного склерозу повинна бути не менше 7 днів, зазвичай від 7 днів до кількох тижнів.

Найбільш типові ранні симптоми розсіяного склерозу

Втрата зору

Проблеми із зором, включаючи його втрату, часто є першою ознакою розсіяного склерозу. Перед тим, як Jeffrey Gingold поставили діагноз розсіяний склероз, він зауважив, що у нього став швидко погіршуватися зір на одному оці. У той час йому було 36. МРТ підтвердила цей діагноз.

Порушення координації

Проблеми з рівновагою і запаморочення також є типовими ранніми симптомами розсіяного склерозу. Коли Rick Sommers було 34, йому поставили діагноз розсіяний склероз. Він був спортивної статури, наполегливо тренувався, щоб взяти участь у марафоні. Rick став втрачати рівновагу, стала кружляти голова. Він думав, що у нього було запалення внутрішнього вуха. Але з’явився ще один симптом.

Оніміння і поколювання

Rick Sommers став помічати оніміння і поколювання з правого боку. Це змусило його звернутися до невропатолога. МРТ виявила уражені ділянки головного мозку, які і були причиною його симптомів. Кожен з нас відчував поколювання і оніміння ноги або руки при їх неправильному положенні, але ці відчуття зникають через кілька хвилин після відновлення нормального кровотоку. Оніміння і поколювання при розсіяному склерозі триває значно довше.

Непереносимість жари

Термочутливість – ще одна сигнальна ознака розсіяного склерозу. Якщо при високій температурі ви відчуваєте запаморочення, бліді, у вас відчуття дискомфорту, це також може бути симптомом розсіяного склерозу.

Симптоми розсіяного склерозу різноманітні і численні. До перерахованих вище можна додати ще й такі поширені симптоми, як підвищена стомлюваність, біль, проблеми з кишечником і сечостатевою системою, сексуальна дисфункція, утруднене ковтання, проблеми з мовою, когнітивні порушення, депресія.

Ці симптоми типові і для інших захворювань, але якщо їх тривалість більше доби, можна підозрювати розсіяний склероз.

Про кожного із симптомів, який ускладнює виконання професійної діяльності, повсякденне життя, погіршує якість життя, необхідно повідомити вашого лікаря. Чим раніше буде поставлений діагноз, тим ефективніше буде лікування, і розсіяний склероз не виняток.

Джерело: HeadInsider