Дослідження, проведене вченими з Бразилії, представило дані про те, що кращим способом швидкого очищення людського організму від токсичних субстанцій є фізична активність. Дослідники заявили, що найпростіші фізичні вправи активізують виведення токсичних білків з м’язових тканин.

Наукові фахівці з Університету Сан-Паулу здійснили серію експериментів на мишах, які страждали індукованою нефропатією (гостре пошкодження нирок токсичними компонентами). У гризунів, зокрема, спостерігався процес деградації пошкоджених компонентів клітин і проникнення токсичних сполук всередину лізосом.

Тварин розділили, частину їх перевели в режим існування з постійною фізичною активністю. Через місяць з’ясувалося, що у фізично активних мишей значно інтенсивніше здійснювалася аутофагія, природний процес регенерації, що відбувається на клітинному рівні.

Цей, а також інші проводилися з тваринами експерименти продемонстрували, що фізична діяльність (а, значить, і заняття спортом) сприяють більш активному усуненню шкідливих речовин з м’язів і тканин.

“Фізичні вправи підтримують здоров’я і найкраще допомагають організму позбутися від накопичених в м’язах і тканинах токсичних білків”, – констатували автори проекту.

За їх словами, саме через неправильно оброблені білки в м’язах виникають такі неприємні явища, як слабкість в тілі і болі невралгічного характеру. Вчені відзначають, що прикуті до ліжка хворі і офісні працівники страждають порушенням аутофагії, що заважає їх організму своєчасно звільнятися від небезпечних для нього речовин. Результати даного дослідження опублікував Medical Xpress.