У міру того, як люди досягають середнього віку, їх співвідношення жиру до маси тіла має тенденцію до збільшення. Таке зміщення ваги зазвичай відбувається навколо середньої частини, збільшуючи ризик подальших ускладнень.

Хоча ретроспективно ми могли б прийняти ці зміни як неминучий факт старіння, нове дослідження показало, що швидкість метаболізму, яка визначає кількість спалених організмом калорій, може не знижуватися, поки людина не досягне 60.

Група дослідників, очолювана університетом Дьюка в Північній Кароліні, проаналізувала швидкість метаболізму людини протягом усього його життя.

Команда проаналізувала калорії, витрачені більш ніж 6600 людьми у віці від одного тижня до 95 років у 29 країнах. Вони виявили, що новонароджений використовує ту ж кількість енергії, що і дорослий, з урахуванням відмінностей в масі і розмірі тіла.

Читайте також:  Дієтолог розповіла про користь зеленого чаю для здоров'я

Дослідники відзначили, що цей темп “пожирання газів” триває до тих пір, поки дитина не досягне дворічного віку, але потім сповільнюється приблизно на три відсотки на рік, поступово знижуючись до дорослого віку.

Швидкість метаболізму стабілізується тільки в ранньому дорослому віці, приблизно до 20 років.

Герман Понцер, співавтор дослідження та доцент кафедри еволюційної антропології в Університеті Дьюка, сказав:

“Щось відбувається всередині клітин дитини, щоб зробити їх більш активними, і ми поки не знаємо, що це за процеси”.

Ці результати різко контрастують з існуючими уявленнями про метаболічний сплеск у підлітковому віці.

На подив вчених, результати також показали, що метаболізм залишався стабільним у віці від 20 до 60 років.

Читайте також:  Названо корисні продукти, які здатні викликати появу каменів у нирках

Дослідники відзначили, що ці результати проливають нове світло на попередні дослідження, які пов’язували уповільнення метаболізму зі збільшенням ваги в середньому віці.

Дослідження, опубліковане в журналі Science, стало результатом роботи міжнародної групи вчених, в тому числі професора Джона Спікмана з Університету Абердіна.