Індустрія вітамінів постійно нарощує обороти, і виробники різного роду пігулок використовують кожну можливість, щоб забезпечити нас тими речовинами, які ми в ідеалі повинні отримувати від продуктів харчування. Але чи потрібні жінкам якісь специфічні вітаміни?

Сучасним жінкам сьогодні продають ідею про те, що при будь-якому віці їм необхідна комбінація специфічних вітамінів і поживних добавок в щоденному режимі. Вони нібито допоможуть відчувати менше втоми і стресу або додатково забезпечать будь-які потреби – від росту волосся і до підвищення ймовірності зачаття. Однак багато вчених називають виробництво цих специфічних для жінок вітамінів звичайним шахрайством. Вони підкреслюють, що самі по собі вітаміни необхідні будь-якій людині, але якщо вона дотримується здорової дієти, то отримує все з харчуванням.

Читайте також:  Які види кави можуть збільшити ризик для серця: дослідження вчених

Вчені відзначають, що сучасні люди дуже вразливі перед впливом різного роду знаменитостей, які просувають ті чи інші харчові добавки, часом небезкорисливо. Природно, що в бажанні підтримувати здоровий спосіб життя немає нічого поганого, і вітаміни з мінеральними добавками можуть стати його частиною. І все-таки, чи існують якісь вітаміни, які необхідні саме жінкам?

Бажаючим завагітніти часто рекомендують фолати та фолієву кислоту, так як вони полегшують процес зачаття і раннього запліднення, запобігаючи деяким родовим дефектам у майбутньої дитини. Жінкам репродуктивного віку радять отримувати достатню кількість заліза, оскільки воно втрачається під час менструацій. Вітамін D вкрай необхідний тим, хто проживає в похмурому кліматі і недоотримує сонячних променів. Цей вітамін потрібен для зміцнення кісток. Нарешті, вітамін B12 допомагає організму виробляти червоні кров’яні клітини, завдяки цьому вітаміну нейрони в мозку працюють краще. Особливо рекомендують його жінкам в положенні, вегетаріанцям і тим, хто переступив через 50-річний рубіж.

Читайте також:  Що допомагає усунути вісцеральний жир навколо живота: найефективніші способи

Джерело: МедікФорум